19.11  VSTUP ZDARMA
NA SÁLE   19:30 PETR GARDNER BAND

 
 Karlovarští populárové Pestalozzi v posledních měsících hibernují, čehož využívá jejich frontman Petr Gardner a přichází se sólovou deskou.

Tedy sólovou... většinu písniček z Hejna vran budete znát z repertoáru domovské kapely, ovšem v jiných aranžích a s odlišným zvukem (není to nic proti ničemu... Gardner je autorem všech skladeb zde zastoupených). Principál sám desku charakterizuje jako výběr melancholických písní, což sedí dokonale, neb melancholie a intimno ztemňují náladu alba jak hejno černých ptáků zimní oblohu. Leč depresí se nebojte. Zde se jedná spíše o ztišené rozjímání než hlubokou propast beznaděje. Podobně to v posledních letech má třeba Richard Müller... chcete-li alespoň jedno jméno (viz Máme to za sebou).

Gardner se při nahrávání rozmáchl doširoka a přizval si do studia to nejlepší, co lze v regionu mít. Skvělého bubeníka Aliho Siladiho například, nebo basmistry Béďu Pacelta a Sergeje Kolesnika, jazzového střelce Milana Krajíce (Mistrovo ságo udělalo reggae Magdalénka či Já si tě stejně najdu) a jeho kolegu od piana Frantu Nedvěda (slyšte jazzy sólo v úvodní Mokrý voči a i břinkání v Rozcestí se vám zavrtá hluboko do mozku). Byly přítomny i dámy... Kateřina Bodláková září v duetu Ví Bůh a napříč albem o sobě dává vědět boogerovská vokalistka Dáša Jelínková. Přičtěte výtečný zvuk, texty jež stojí za zapamatování a vyjde vám příjemná poprocková deska pro víc než jeden poslech, pro víc než jeden večer.

Jen houšť!BANDZONE
FACEBOOK

Naše kapelka se zrodila na západě Čech okolo města Mariánské Lázně. V roce 2002 nás napadlo oživit klavír v jedné hospůdce nedaleko Mar. Lázní. A tak se zformovalo původní kvarteto muzikantů. Po odchodu kytaristy jsme byli nuceni ulovit nového, který s námi hraje v současné sestavě. Postupem času vítáme nového klavíristu a půvabnou zpěvačku. Od této chvíle kapela dostává zcela jiný rozměr a posouvá se cestou dopředu.

Daniel Suchý - zpěv, foukací harmonika, sax,flérna, ruchy a zvuky
Jan Smolík - zpěv, elektrická kytara
Dáša Jelínková - zpěv
Josef Traksl - piano
Sergej Kolesnik - kontrabas
David Košťál - bicí nástroje a perkuse
Lucie Věříšová - zpěvAndreas Ernstberger

 
Andreas Ernstberger
geboren am 29.05.1967 in Plauen,
deutscher Rockmusiker (Sänger,
Bassist, Songschreiber, Producer) und
Fotograf.
Begann 1980 in der Gruppe „Atlantis“ - seit 2005 Solokarriere.


MYSPACE

Blogger Template by Blogcrowds