12.04.2008
OD 20:00

RYTÍŘSKÝ SÁL

75 kč


NEGERO
power-psychedelic / Sokolov


BANDZONE


madebythefire

christian-power / zouk´n´roll / nový plzenecBANDZONE

Před dlouhými lety jsme se všichni tři narodili našim maminkám a tatínkům, určitě k jejich velké radosti. a spoustu let na to, přesněji někdy v polovině roku ´96 minulého století středoevropského času našeho letopočtu, jsme se po účinkování v různých hudebních a méně hudebních tělesech dali dohromady jako kapela made by the fire, a to ve složení: ondra (bicí), honzík (basa), alan (kytara). přes několik pokusů o rozšíření našich řad o druhou kytaru či o samostatný zpěv jsme nakonec zůstali jako trio (pokud tedy nepočítáme příchod čtvrtého člena na podzim ´03, kdy přibyl víteq coby webmistr), což nám vzhledem k našim malým zkušebnám docela vyhovovalo, o našem současném krcálku ani nemluvě (zde nám teda víteq svou virtuální přítomností už vůbec nijak nepřekáží). nicméně dále: první koncert se datuje k červnu ´97 ještě ve starém divadle pod lampou, poté následují další vystoupení, i za hranicemi naší rodné plzeňské hroudy. rozhodně ale nelze nevzpomenout na výborný doubravecký klub ´c´, kde jsme jedno období hráli snad skoro každý měsíc, či po jeho zaniknutí velice útulné doupátko ´cross´ na lochotíně, kde jsme se též cítili jako doma, ačkoliv tam ze všech koutů čpěla nedopitá a potajmu ulitá zelená a další levné lihoviny, které se do nás snažilo nalít jinak milé barmanské duo hanz & hetfíld. co by tak ještě stálo za zmínku z těchto a následujích let? snad řada parádních společných koncertů s goodfoul z chodova, jednou z nejvýraznějších českých kapel (veliká, převeliká škoda jejího zániku), či milá a veselá vystoupení ve štítově, organizovaná poříčským sdružením salomena (nezaměňovat se salmonelou, oni to nemají rádi), to vám byla taky prdel. nebo snad ještě bronjou pořádané výborné akce v new kníně. po období, ve kterém jsme hráli poměrně často, se naše aktivity začínají zklidňovat, v současnosti hrajeme zhruba dvakrát do měsíce, v plzni jednou dvakrát do uherského roka pořádáme koncert v overgroundovém klubu inspiral (je to teda ug, ale v prvním patře), nebo teď v té naší západočeské metropoli střediskové funguje moc příjemnej klubík jekyll&hyde, kde velice rádi hrajeme jen tak, jak nás pánboo stvořil. tedy myšleno jakože jenom přes nástrojovku. k tomu nyní občas vystupujeme jako hudební doprovod divadelního souboru rám u.s., což je divadlo jako řemen, určitě si jejich představení nenechte ujít!

jinak jako kapela jsme samý veselý kopy do ledvin, takže si rádi zahrajeme, kromě narozenin rádia kiss proton, snad na každej akci (svojí přítomností jsme schopni ozdobit jak sraz motorkářů či maškaráky, tak různé narozeninové párty, swingers párty, akce na den dětí, den matek, den kontramatek, den šroubů s levotočivym závitem, křtiny, maturáky, cukrový křtiny, svatby, rozvody, pohřby, exhumace atp.)Jindra Holubec


BANDZONE

Jindra Holubec
Industriální folkař – zjevení ze severu, plešatý chlapík s neskrývanými ambicemi a srdcem na periferii. Že tahle spojení nejdou dohromady? Pak neznáte Jindru Holubce.
Jen zdánlivá je disharmonie jeho hudebního projevu, víceméně řvaného, s elektrickou kytarou a bráchou (Michalem) na basu za prdelí. Představte si mutaci Ivy Bittové a Květoslava Dolejšího a máte zde v hrubých rysech Jindru Holubce. Frajera, který hudbu miluje a dává do ní maximum, je skálopevně přesvědčen, že prorazí, dle vlastních slov „chce něco dokázat“. Žhavým kandidátům vyfoukl vítězství na Malé alternativě, účastnil se řady populárních soutěží sponzorovaných nadnárodními koncerny (např. Nokia Garážmistr a další), na druhé straně zahraje ve sklepích bez akustiky, vydává na koleně vyrobená cd, která ani nevozí po koncertech, ani je neposkytuje oficielním distribucím. Nemá managera a o smlouvě s OSA nechce slyšet. Tyhle věci nechává plynout, nezabývá se malichernostmi, hraje a žije. Po mámě z poloviny cikán, každým coulem bohém, nikoli však Bohem zapomenutý, naopak obdařený obrovským talentem a velkým srdcem. Přijede s bráchou za jízdenku na vlak – je-li na ni a pokud není, o peníze se nehádá. Nad ránem na baru se rozpovídá o kulinářském umění a přizná, že „strašně rád žere a hulí“. Co jiní předstírají, Jindra má v sobě. Vedle skvělého muzikanta tu stojí i ryzí chlapík, ač pro hlavní proud (ve všech smyslech) zůstane těžko stravitelným podivínem.

Fido
/Uši a Vítr 3/2007


MSsND

(Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží)


BANDZONE

Texty, z nich se dá vyčíst hodně: DĚTI (K.O.,Jindra Holubec) když jsou děti nahý táta s mámou se baví o životě v krásným světě mají Boha v kredenci žerou jim ho mravenci jejich Bůh je cukrový rozpustí se nepoví POLKA (K.O.) brzy budou žně sklidíme co jsme zasili oddělíme zrno od plev zabijeme svini napečeme koláče radši se radovat radši tancovat než umřeme tancuj polku! když nebude chleba příjde bída příjde hlad radši se radovat tancuj polku!SLYŠELI BY TĚ (tibetská lidová) slyšeli by tě neber za dveře nezaťukej nezacinkej petlicí když opravdová touha v tobě vře! petlici lehce odstrč jehlicí SYSTÉM (K.O.) systém je zkurvenej s čírem jsi nevinej punk´s not dead! svět je zlý a my s ním stačí říct na svět fuck! odletíš jako pták svět je krásný tráva je zelená ptáci zpívají systém je zkurvenej s čírem jsi nevinej punk´s not dead! LEV (Evangelium podle Tomáše) blahoslavený je lev kterého sní člověk a ten lev se stane člověk zavržený je však člověk kterého sní lev a ten člověk se stane lvem ROSNIČKA ( Josef Brukner?) řeknu jen tři slovíčka protože jsi rosnička NAPALMOVÝ ÚTOK (K.O.) běžím džunglí a hoří mi vlasy běžím džunglí a hoří mi vlasy moje město bombarduje americká armáda běžím džunglí a hoří mi vlasy oheň sahá na záda je to paráda moje město bombarduje americká armáda PEŘÍ (Sylvia Plathová) v zasmušilém peří úvah jak vrána černá kráčím osaměle kde se tady vzalo tolik peří? ŠAMAN (K.O.) pozor dej na šamana je to týpek s houbama muchmůrky lysohlavky muchomůrky lysohlávky muchmůrky lysohlávky nepřežiješ velký dávky SVOBODA (K.O., Zmydloch) svoboda svoboda to je stát když jdeš na hajzl srát marbulínek je ďábel snídá námel GEORGE BUSH (K.O., Kommixwub) only in Bush I trust I trust he´s my own rocket George Bush kouří crack včera mi to řek v opjení drogovým je zpěvákem popovým jenže přišel pád pád z hitparád George už nemá nikdo rád teď pláče na Ground Zero všichni na něj serou poslední tramvají newyorských linek jede ho utěšit Marbulínek na hlavě má čepici George je v Boha věřící potřesou si pravicí pod jadernou hlavicí tyto moje rakety nejsou žádné makety a teď ďáble hleď já zničím celý svět only in Bush I trust I trust he´s my own rocket

Blogger Template by Blogcrowds