1.ZÁŘÍ
Začátek 19:30
Při nepřízni počasí na rytířském sále
vstup 100kč


                    SABOT /Tábor


Instrumentální duo z Tábora. Kapela vznikla v roce 1988 v San Francisku (Christopher Rankin pochází z Clevelandu, Hillary Binder z Washingtonu D.C.) z rozpadnuvšího se folk-punkového tria Forethought. V roce 1993 se přestěhovali do jihočeského Tábora, kda založili centrum CESTA (pořádání koncertů, uměleckého festivalu, workshopů atd..) Sabot je důkazem, že i v poměrně omezujícím složení basa-bicí se dá dělat mimořádně zajímavá a pestrá muzika.
Hilary Binder -drums
Christophera Rankina -bass

něco k poslechu
zde rozhovor
recenze

 


            THE MOOD /Babice
Kapela “The Mood“ existuje již přes pět let. V průběhu prvního roku jsme vydali na vlastní náklady první album “ Under pressure of time”, které bylo distribuováno “Impregnate noise laboratories“. Toto album bylo pořízeno živě ze zkušebny. Nejenom tímto albem ale i mnoha koncerty po Moravě se kapela “The Mood“ zapsala spoustě lidem do podvědomí.

Po dalších dvou letech aktivní existence kapely přichází její druhé plnohodnotné fulltime cd “Mad about ghost”, distribuováno jihočeským labelem “Samuel records“, který se pyšní tituly kapel jako jsou “Landmine Spring“ či “Franklin Lakes“. Tímto vzniká nejenom svazek “obchodní“ ale hlavně svazek pevného přátelství mezi kapelou a Janem Kloučkem, tvůrčí osobou tohoto labelu. “The Mood” se tak dostávají do širšího podvědomí a hrají koncerty v rámci celé ČR. Mají za sebou první zkušenosti i z větších festivalů jako je například Fluff festival, Free dim fest. Kapele se podařilo odehrát i několik zahraničních koncertů mezi které patří zejména klubové koncerty v německém Zittau a polském Wollow.

Rok 2005 byl pro nás ve znamení nejvíce odehraných koncertů a zároveň nahrávání nového cd Cupid in your pump. Také jsme museli zařídit vše potřebné k tour do Ruska, které jsme úspěšně absolvovali od 4. – 8.5.2006. V hodně nabitém programu jsme odehráli dva koncerty v Moskvě a jeden v Petrohradě. Po návratu z Ruska jsme stihli patřičně uvést na svět dlouho vyhlížené album Cupid in your pump – vydáno z části na Impregnate noise laboratories s přispěním vlastních nákladů - HAND, které jsme se štěstím stihli uvést i v Rusku. V létě odjel Aleš na 3 měsíce do USA a tak jsme si dali prázdniny od hraní. Avšak nyní je Aleš již zpět a otevírá se nám nová cesta k tvorbě snad ještě lepších songů na kterých už pilně děláme. Takže zbývá jen dodat, že se hrozně těšíme na koncertování, které nám už moc chybí.

recenze desky -Cupid in your pump

muzika na poslech!

další info+další mp3 


             ciTYK /Praha


citykPůvodně TYK po té co přibrali nového zpěváka Honzu (L´Point) a k názvu si připojili „ci“

Na Bandzone v biu mají-

Masa z úsvitu Tyku - čtyři z panku a koc.Slova bolej, prostor pro vazbu a riff.

Pět děrvišů propuštěných z nemocnice.Někdo se z jejich hudby zblázní, jinému zase pomůže.

   UNIVERSAL YOUNG MUSICIANuniversal


Vznik kapely se datuje někdy na srpen roku 1998, kdy se spolu setkali Maty, Štein a Pochy. Po půl roce hraní se k nim přidal Tomash a spolu nahráli dvě dema ? The Hatred a Hear Storm, které získalo ocenění na Slovenské demo akci za rok 2000. Během pár let působení kapely se na postu druhé kytary a druhého zpěvu vystřídali ještě Honza, Míra a Renda.
Od srpna roku 2003, se datuje jakoby znovu zrození U.Y.M., neboť po návratu Míry se konečně dostali do herní a mezi lidské pohody a začali pracovat na nové a doufám, že pro všechny zajímavé muzice. Připravují cd, které bude obsahovat osm nových písní.

Nynější a doufám, že poslední, sestava je Štein -basa, zpěv; Renda - kytara, zpěv; Míra - kytara a Pochy - bicí.

                                Muzika na poslech zde

4.8.2007


Začátek 19:30
Při nepřízni počasí na rytířském sále
vstup 80kč 

  BLUE CONDITION


Skupina Blue Condition, která vznikla v roce 1997. Od své premiéry pravidelně vystupuje v mnoha jazzových i rockových klubech (Blues sklep, Reduta apod.) a na jazzových festivalech (JazzFest Karlovy Vary, JazzJam Cheb, Slánské jazzové dny, Blues Alive Šumperk).

Bohužel 14. 9. 2005 zemřel zpěvák a harmonikář Karel Veselý, výrazná osobnost kapely /nahradil ho Jarda Krištofovič/.

Styl skupiny vychází z tzv. Chicagského blues (reprezentovaného např. Muddy Watersem, Willie Dixonem nebo Jimmy Rodgersem), které je oproti blues z amerického jihu rychlejší a agresivnější. V poslední době rozšířila kapela repertoár i o jazzové standardy, které hraje se svým rockovým drajvem.


                                     

                                                  něco k poslechu


      Bohemian Groove Factory


Muzika je původní směsí stylů, Jazzu, Rocku a Funky. Kapela se transformovala v Lokti z pankrockových Bezejména vzniklých před 12 lety, přes funky Safety Matches a jazzrockové Anačelestřed do dnešní formy, která se skládá z:

Dagmar Jelínková ? zpěv
Jan Smolík ? elektrická kytara
Jiří Konečný ? elektrická kytara
Jan Koenigsmark ? příčná flétna, Sax
Douglas Widner ? baskytara
Marcel Slanina - bicí

                               něco k poslechu
            Horká Kaše

kašeRocková kapela Horká Kaše se začala formovat na podzim roku 2000. Jejím zakladatelem, kytaristou, zpěvákem, duchovním otcem - i matkou se stal Robert Fedak. Ten první pojal onu spásnou myšlenku seskupit kolem sebe pár nadšených muzikantů a obout se do "toho".

Netrvalo dlouho a přesvědčil své dva osvědčené bývalé spoluhráče a současné kamarády aby se do "akce" pustili s ním. A tak základní trojlístek Horké Kaše - bicí, basa, kytara - (Václav Hrabák, Míra Štěch, Robert Fedak) byl na světě. Ani místa za mikrofony nezela dlouho prázdnotou. Sólového zpěvu se ujal Adam Závodný a roli vokalistky přijala Lucka Skuhrovcová. V této
sestavě skupina poprvé vystoupila před publikem na Lesíku u Nejdku.

První personální změna na sebe nenechala dlouho čekat. Po několika dalších koncertech se nás rozhodl opustit zpěvák. Sólového zpěvu se tedy ujala Lucka, čímž kapela získala trochu jiný (ne však popovější) ráz. Rok 2002 trávila Horká Kaše převážně ve zkušebně rozšiřováním repertoáru. Příjemným oživením se stal příchod druhého kytaristy Davida Kellera. K závěru roku kapela koncertovala v Kadani v kině Orfeum, kde za vydatné podpory kamarádů a díky zvukařskému umu Petra Graffa vzniklo první album - Horká Kaše - LIVE. Poslední, nikoliv však zanedbatelnou změnou, byl příchod Michala Fejta, který si kromě saxofonu přinesl do kapely také svůj svérázný humor a dobrou náladu. Tím se kapitola personálních migrací uzavírá a na řadu přichází pro nás to nejpodstatnější - živé hraní.

Horká Kaše si své publikum našla mezi západočeskými, ale také severočeskými příznivci rockové hudby. V současné době hrajeme pouze vlastní skladby s českými texty. Role dvorního textaře se ujal z nějvětší části Stejšn, ale i ostatní členové kapely se snaží přispět svou troškou do mlýna. Jak se nám dílo daří se přijďte přesvědčit nejlépe na koncert. Termíny hraní jsou vyvěšeny na webu, kde najdete i pár ukázek z našeho "živáku", některé texty a další informace o nás.

Obsazení:
Anča - Robert Fedak - kytara,zpěv
Stejšn - Míra Štěch - basová kytara
Venca Hrabák - bicí nástroje
Lucka Skuhrovcová - zpěv
David Keller - kytara
Michal Fejt - saxofon


fotkavpred

                                           něco k poslechu


              Adam Bernau

bernaAdam Bernau vznikli v roce 2005, kdy do pilne pracujici slavkovske formace Grymas nastupuje kytarista Forest [ex. Eternal Fire] Po zmene nazvu a rozjete sezone plne hudebnich prevratu a pruzkumu vsak Forest odjizi na rok na pracovni prazdniny vstric Novemu Zelandu, zastupuje ho Jirka Masek [ Tezko soudit motyla, Swimming Pool ]

2006 - Odchazi zpevak a frontman kapely Lody. Za nej nastupuje Fuji, do te doby obsluhujici bici soupravu a na misto srdce a motoru kapely se rve Kosmi, systematicky, zrucny a fanynkami oblibeny chlapec. Kapela se sehrava ve sve nove podobe.

2007 - Rok se s rokem sesel a Forest se vraci zaujmout sve pravoplatne misto na postu kytaristy, Adam Bernau pripravuji sve prvni demo a budoucnost se rysuje...

Sestavicka:

fuji-zpěv,kňourání

novodur-baskytára,zpěv,halekání

dafl-kytára,kejvání

forest-kytára,kvílení

kosmi-bicí

                                   Adamové na hradě


bernau1

bernau


                          něco k poslechu

Blogger Template by Blogcrowds