Hrad Loket a občanské sdružení 456
18:00-19:00 BOHEMIAN GROOVE FACTORY LOKET /FUNKY ROCK
19:30-20:30BOO / CZECH REPUBLIC/ALTERNATIVA
21:00-22:30 ZIMA / RAKOVNÍK/ ALTERNATIVE- ELECTRONICA
11.LISTOPADU
SÁL 18:00
VSTUP ZDARMA!!!
BUS: LOKET-HORNÍ SLAVKOV 22:47
VLAK: LOKET-KARLOVY VARY 23:07
VLAK: LOKET-SOKOLOV 22:30
BOO
Jak jste zajisté zaregistrovali Česko-rakouská alternativní skupina Boo se po pětileté pauze znovu vrátila ke koncertování. Kapelu nyní tvoří Rakušan Christoph Pajer (zpěv, kytara, baskytara, housle), Josef Ostřanský (kytara, baskytara, zpěv) a René Basche (bicí, kytara, zpěv).
Skupina Boo vznikla před deseti lety, založili ji Josef Ostřanský, bubeník Pavel Koudelka, Christoph Pajer a violoncellistka Andrea Konstankiewiczová.
Jednalo se de facto o "all stars band": Ostřanský v minulosti hrál v řadě brněnských alternativních kapel, z nichž nejslavnější byl Dunaj a Rale, a E. Koudelka bubnoval ve skupině Petra Váši Z kopce a také v Dunaji; nyní je členem kapely Mňága a Žďorp. Konstankiewiczovou mohou lidé znát ze skupiny Rale či z dua Tara Fuki.
Kapela Boo ukončila činnost před pěti lety, kdy se členové skupiny rozhodli věnovat jiným aktivitám. Ostřanský pracoval pro Charitu Česká republika na pozici manažera a posléze vedoucího pobočky na severním Kavkaze v Ingušsku a Čečensku.
Pajer se přestěhoval z Vídně do Prahy, ale nadále hrál se skupinou Metamorphosis. Koudelka se stal bubeníkem Mňágy na plný úvazek a Andrea Konstankiewiczová se usídlila ve Francii, odkud se do Česka občas vrací pouze na sporadické české koncerty s Tara Fuki.
ZIMA

kapela zima je v současnosti na vrcholu. výkonnostním i uměleckém.
převážnou měrou se o to zasloužilo zatím poslední album 2134 (2007), které skupině otevřelo cestu k širokému spektru posluchačů.
zima na něm neslevila ze své tradiční hudební, textové a aranžérské náročnosti; finálnímu tvaru ovšem výrazně prospěl přístupnější zvukový design, který na úkor tvrdosti výrazu vyzdvihl dříve upozaďované melodické linky a celkovou instrumentální vzdušnost.
album 2134 se hned od svého vydání dobře prodává na koncertech a ve formátu mp3 je neustále hojně stahováno z homepage www.zima.in a profilů kapely na bandzone.cz a myspace.com.
aktuální deska - opět z autorské dílny zpěváka a kytaristy marka bradáče - se zároveň stala páteří nepřetržitého, více jak dvouletého koncertního turné. o jeho hladký chod se manažersky úspěšně stará kytarista kapely zdeněk kopřiva.
kromě sedmipísňového CD 2134, jehož název zároveň ukrývá numerickou hříčku s písmeny Z I M A, v koncertním repertoáru zima vydatně čerpá z předchozích alb elektro (2003), labil / labilive (2000), EP labil (1999) a debutu s jazykem v očích (1997).
výborné formě kapely výrazně napomohl návrat bubeníka davida pišvejce, který skupinu v roce 1992 s markem zakládal, a s baskytaristou honzou grünwaldem vytvořil perfektně sehranou rytmiku.
zážitek z živých vystoupení umocňuje i videoprojekce ke každé skladbě; o vizuální projev kapely pečuje klávesista a programátor vítek kučera.
zima zaujala nejen návštěvníky klubů a festivalů, ale také organizátory mnoha hudebních projektů. jen z účastí v roce 2009 lze zmínit prestižní soutěže RGM live space, future line paláce akropolis nebo rock café contest.
BOHEMIAN GROOVE FACTORY/Blues Rock Funky -Loket
Muzika je původní směsí stylů, Jazzu, Rocku a Funky. Kapela se transformovala v Lokti z pankrockových Bezejména vzniklých před 12 lety, přes funky Safety Matches a jazzrockové Anačelestřed do dnešní formy
mp3-Red Sun
14.11
VSTUP ZDARMA
NA SÁLE
ANYWAY
Nová deska Burden - recenze
Počátky pražsko-mělnické formace sahají do léta roku 1996, kdy spolu začali hrát Bohumil Krejza (zpěv a harmonika), Robert Taschner (bicí), Dan Vinař (kytara) a Petr Sládek (basa). Koncem roku 1999 mikrofon přebral bývalý frontman Clean Slate Jiří Nedvídek se svým charakteristickým ječákem. Po singlu vydaném vlastním nákladem, 7" splitku s L'Point (obě 2000) a účasti na kompilaci My Time Is Over (2001), kam přispěli svou frenetickou World's A Stage, Anyway vydali dlouhohrající debut Golf Club (2002). V suverénní produkci Ondřeje Ježka na něm Anyway konečně ve velkém zachytili svůj vysokooktanový mix hard coru, punku a obyčejného špinavého rock'n'rollu, opepřený zášlehy foukací harmoniky: pochvalná srovnání s Mudhoney, Fugazi, Dead Kennedys nebo zmíněnými Hüsker Dü byla nevyhnutelná. Song How z téhle desky se objevil ve filmu Smradi režiséra Zdeňka Tyce (2003). Vedle toho Anyway neúnavně koncertují, přičemž kromě České republiky projeli i velkou část Evropy včetně Velké Británie a hráli například s NoMeansNo, Sunshine, The World/Inferno Friendship Society, Atom and His Package, Burning Airlines, The Epoxies nebo Victims Family. Jejich intenzivní živé sety znějí, jako když vypruzené hyperaktivní dítě s móresy Elvise Presleyho dostane do rukou kladivo a hřebíky. V poslední době Anyway přispěli coverem Nation Of Ulysses na Dischord Records Tribute kompilaci u norimberských Millipede Records (2005), v létě se chystají nahrát další velkou desku opět s Ondřejem Ježkem. Do té doby je zkuste chytit naživo: jestli jednou chcete mít o čem vyprávět vnoučatům, tohle je vaše šance..kompletní diskografie:.alba:
Dead End - Silver Rocket / More Noise Less Music, 2006
Golf Club - Day After Records, 2002
sedmipalcové singly:Mama/Space Game 7" - Anyway Recordings, 2000
Split 7" s L'Point - Silver Rocket Records, 2000
kompilace:Tribute To Dischord Records - Millipede Records, 2005
Move Your Ass DVD video-zine vol.1, MYA 2004
Boardel/Report kompilace, 2003
Z-Z-Z The World kompilace - ZZZ Records, 2003
Svoboda zvířat Benefit V/A - Misanthrope Records, 2003
Zwei Kessel Buntes - Noiseworks Records, 2002
My Time Is Over - Samuel Records, 2001
FLY FLY FLY (ex LANDMINE SPRING!!!!!!!!!!!!!)
FRIDAY
... za uhelnými doly, pod vysokým komínem, blízko chemických závodů, v jedné, radši, nejmenovanné škole, zrodil se mladému chlapci (Filipovi) v hlavě nápad příbuzný těm americkým, kapela podobná stylu Blink-182, Alkaline Trio, Midtown ...

23 ŘÍJEN
20:00 / VSTUP 85KČ
SÁL
IMODIUM
h.USA

Kapela vzniká kolem roku 1998, kdy Czert opouští formaci Prašivá stařena. Zakládá něco mezi Sonic youth, Bush. Hodně vazeb a sloky posazené na base o tu se stará další veterán a to Ivosh.
Přesný název neznám, ale po čase se těleso přejmenovává na Jamboujet a to je myslím tak rok 2000, velmi přelomové období pro oba grungemani, o buben se jim stará MR. Ládís. Kapela se velmi rychle vyhrává, seznamuje se z jihočeským publikem, prostě to šlape.
Rok 2002 Pan Bjelma nahrazuje MR. Ladíse a je to znát, Bjelmovo rychlé ruce a technika hry je někde úplně jinde, takto složená kapela natáčí debutové album s názvem h.USA. Album je kritikou vyneseno do nebes a kluci si začínají užívat rock and roll se vším všudy. Po nespočetných veselicích se Bjelmovo černé metalové srdce ozve a kapelu opouští ke své domovině a to Rites of Pain. Czert s Ivoshem však rozhazují sítě po jihočeské metropoli a zanedlouho už mají bubeníka.
Je jím Hanz, píše se rok 2004, kapela si ponechává název a začínají se dělat nové písničky. Po určité době a slabém zvuku na podiu přichází 2. kytarista Kosmi, je to poprvé oficiální, druhý kytarista kapely. Kapela natáčí druhé album a to v Praze. Na albu jsou zaznamenány velmi silné písničky jako třeba: Marry X Mass a Děvka. Album se však kapele po zvukové stránce moc nelíbí, a proto po brzké době natáčínové album - Mezi/minami. Po natočení se kapela loučí s Kosmim a nahrazuje ho Kráťa.
Rok 2006. Kapela se rozjíždí po České republice nabízet právě zmiňované album Mezi/minami. Má veliký úspěch na soutěži Múza 2006 Pod Lampu v Plzni, vyhrává druhé místo a s tím pobyt se vším všudy v Domažlicích ve studiu. Zde nahrávají 3 písně a to poprvé live a rozhodnou se ho přilepit jako bonus k albu Mezi/minami. Kapela zkouší s velikou nadějí svěřit své dítě vydavateli Cecek records s tím, že teďka už je to tady, už konečně výpověď v práci, na plastice se zapsat jako budoucí čekatel na transplantaci jater a jedem. A však tento havlíčkobrodský Cecek netekl a kapela se rozhodla s vydavatelstvím na dobro rozvázat pomyslnou smlouvu. A do budoucna si říct, že cecky už jedině dva.
V roce 2008 kapela šahá hluboko do kapes s nápadem natočit pořádnou desku. Vybírají si opět domažlické studio Franc Kavkaz. Po natočení dochází opět k revoluci. Na postu bubenika Hanze střídá Bjelma a do řad h.USA se připojuje také třetí kytarista Danhill. K definitivní tlakové vlně linoucí se z podia určené k zabíjení. V tomto složení kapela objíždí města po ČR.
SHOE CUT

Skupina SHOE CUT je trio ve složení: bicí, basa, kytara - zpěv. Občas zazní i příčná flétna. Zařazení do stylu je problém, hoši si pohrávají s jazzem, funky, reggae, hip hopem i dalšími styly, ale žádný z těchto stylů neovládají dokonale, tak by bylo poctivé napsat, že prostě zpívají písničky. To ale ve výběru stylů chybí. Všechny skupiny dnes hrají všemožně kombinované styly, střídají operu a hard core, ale písníčka se nějak vytratila. Přitom píseň a melodie jsou podle mě nesmrtelné. Kluci jsou prostě posedlí rytmem, melodií i harmonií a nic z toho nesmí v písni chybět. Již existuje jedno EP, přestože skupina existuje teprve krátce. Její členové však hudební minulost mají. Nazvěme je třeba pracovně Velkej Pája, Malej Pája a Ráďa. Velkej Pája dříve hrál ve skupině HOODY HYPE (follow your tears), později BUT A FLY. Ráďa hrál se staršími rockery ve skupině PEL MEL a také NECHTE HO LEŽET (která ještě existuje a hraje) a pochází z legendární jazzové rodiny Pelců, s Velkym Pájou se setkal v BUT A FLY, kde společně se ZEMÁKEM tvořili tvrdé jádro. Skupina se rozpadla z neznámých důvodů a oba dnešní členové měli několikaletou pauzu. Dnes se k tomu vrátili s velkou chutí a je to v tom cítit, dávají do hudby radost i žal, šílenství i legraci, kdyby nehráli, asi by skončili v blázinci. Malej Pája je ještě hodně mladej, právě odmaturoval a hrál dříve jenom s nějakejma punkerama, ale tam ho byla evidentně škoda, protože mu nejsou cizí ani jungleové rytmy, proto se jmenuje jedna písnička podle něj, "Jungleový Páya". Mládenci zkouší v Ležničce, což je velkoměsto mezi loukami a lesy, kde žijí tři stálí obyvatelé. Pak tam žijí také daňci, jeleni a telátka. Jsou to prostě romantici :-D