24.BŘEZNA

SÁL 19:00-21:00  -   Rezervace- Pokladna hradu, tel: 352684648ScreenShot001

loyd loketMJB Praha trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v r. 1972. Z původně dixielandového zaměření se léty postupně vykrystalizoval orchestr, který má v repertoáru skladby dixielandu po mainstream. Přes některé personální výměny zůstává zvuk MJB díky nezaměnitelnému stylu hraní na trubku Josefa Krajníka stále stejný. Jeho styl vychází ze hry legendárního L. Armstronga, Roy Eldridge a dalších. Příchodem mladých hráčů nastal posun k modernějšímu přístupu k harmoniím a aranžmá jednotlivých skladeb. Zvláště rytmická skupina ve složení-piano, kontrabas, el. kytara, bicí nástroje-je motorem orchestru. Zde dominuje hra pianisty Radima Linharta, který patří k nové vlně mladých progresivních hudebníků. Jeho sólové výkony patří ke špičce současného interpretačního jazzového stylu. Na těchto základech tvoří svá sóla dechová sekce ve složení: trubka, tenor sax-klarinet, trombon. MJB je plně profesionální orchestr, jehož celoroční náplní je koncertování po celé Evropě.
Výjimkou nejsou též koncertní turné v Asii a účast MJB na největším dixielandovém festivalu v Sacramentu v USA. Díky své profesionalitě je MJB též perfektní doprovodný orchestr. Významná byla také spolupráce s vynikající zpěvačkou Beryl Bryden z Anglie, se kterou se MJB zúčastnil několika prestižních jazzových festivalů v NSR a následných turné po NSR a ČR. Z této spolupráce vznikla LP a MC u firmy Supraphon. V současné době doprovází špičkové jazzovou zpěvačky Jitku Vrbovou a Evu Emingerovou, se kterými účinkuje v různých TV programech a na reprezentačních událostech jako gala večery a párty firem zvučných jmen, jako je SONY, IBM, Siemens, atd. Převážnou náplní koncertů MJB je účast na mnohých jazzových festivalech po celé Evropě. Jsou to např. Worms, Hannover, Heidelberg, Regensburg, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Berlín, Eisenach, Jena (Německo), Breda, Eindhoven, Hertogen-Bosch (Holandsko), Dondermonde, Brusel (Belgie), Kodaň (Dánsko), San Sebastian, Murcia, Alicante (Španělsko), Varšava, Krakov, Poznaň (Polsko), Budapešť, Tata, Segeď (Maďarsko), Moskva, Kyjev, Oděsa (Rusko).
Obsazení MJB:

Josef Krajník trubka, zpěv, vedoucí
Stanislav Chmelík tenor sax, klarinet
Radim Linhart piano, zpěv
Václav Krejčí el. kytara, banjo
Jan Greifoner kontrabas
Ladislav Šindler bicí nástroje
Jitka Vrbová vocal
Eva Emingerová vocal

 
    SWING PARTY BAND LOKET


       svěží swing malé formace

19.BŘEZNA
SÁL 20:00
VSTUP ZDARMA


PRVNÍ HOŘE       /   PRAHA
 
                   Futuristický rock jazz punk
 
RECENZE NA POSLEDNÍ DESKU
BANDZONE
FACEBOOK


 
1998 - První hoře vzniklo v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Věk členů skupiny se pohyboval okolo 16 let.
2003 - Skupina natáčí a vlastním nákladem vydává debutové album Na úpatí.
2006 - Druhé album Commedia dell´arte vychází u známého pražského labelu Black Point music. Kapela se "stěhuje" do Prahy a ustaluje se ve složení kytara, zpěv, akordeon, bicí, basa, klávesy a elektronické samply. Pracuje na specifické podobě živých vystoupení, která jsou vyhlášená překypující energií, pohybem a divadelními prvky v čele s postavou smutného mima - akordeonisty.
2007 - První hoře vystupuje na četných letních festivalech i po klubech, získává své stálé publikum, oceňující netradiční a energický přístup k hudbě.
2008 - Třetí deska Lamento vychází na podzim znovu u labelu Black Point. Nahrávka sklízí až neuvěřitelně dobrou odezvu ve všech možných médiích, mnohokrát je označena za desku roku.
2009 - Lamento získává cenu Anděl za nejlepší rockovou desku roku 2008 a třetí místo ve známé nezávislé anketě Břitva. První hoře vystupuje v pořadech Hitoár na iDNES TV a Madhouse na TV Óčko, do médií se dostává klip "Naruby". Množí se rozhovory s kapelou (např. tištěný i internetový Houser, Abyss, Rock and Pop 5/2009...). V létě přechází První hoře pod křídla známé hudební agentury AMP (mj. Visací zámek, Marian Varga, Psí vojáci, UJD...)BLAHOBEAT
 


IV.JAKOST

bandzone

Blogger Template by Blogcrowds