OBČANSKÉ SDRUŽENÍ 456 VE SPOLUPRÁCI S HRADEM LOKET POŘÁDÁ:


                      VÍTÁNÍ ZIMY

11.11 VSTUP DOBROVOLNÝ -NA SÁLE 19:00
 

FruFru
BANDZONE

FACEBOOK

"Neokoukaná" hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí prožitek výjimečného setkání.
FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích...
V únoru 2003 vydali debutové CD Hmotný svět s texty Honzy Volfa, Allena Ginsberga, Georga Trakla, Václava Bartoše a kmene Evenků… Písně byly až po konečné aranže dokončovány společně ve zkušebně uprostřed lesů, na samotě Ostrý. V rámci prezentace se FruFru objevili v pořadech ČT, Óčka, Musicbox TV a na soukromých a státních rozhlasových stanicích. Časopis Report vydal jednu píseň na CD kompilaci Soundczech.
V prosinci 2005 kapela vydala své druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které byla nominována na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2005. Točilo se v Sonu a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století. CD se dostalo do distribuce v Polsku a na zahraniční internetové servery. Může se pochlubit spoustou pochvalných recenzí. Byl natočen klip k písni "Minulost patří robotům".
Během své krátké kariéry se FruFru představili na stovkách pódií – v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku a Francii. Z festivalů to byly například Rock for People, Trutnov, Planet Roxy, Králíky, Boskovice, Zámostí, Mezi Ploty, Prázdniny v Telči, Febiofest, Globalbeat, Klikkfest N. Zámky, Szighet Budapest, Bardentreffen Nürnberg, Angermünde, East goes West Leer, World & Ethno Levice a další ... • Sestava:
 • Václav Bartoš - zpěv, steeldrumy
 • Adam Jikra - kytara, baskytara, zpěv
 • Vladimír - baskytara, kytara, zpěv
 • Nelid - bicí
 • Diskografie:
 • 2006 - videoklip Minulost patří robotům
 • 2005 – Rock & Pop 12/2005: Možnosti Indies records 2005 – sampler (Běloši)
 • 2005 – Druhé řadové album Nevěř tichu (Indies records, 35:35)
 • 2004 – Report 9/2004: CD kompilace Soundczech (Pravda o Elvisovi)
 • 2003 - Oficiální debutové album Hmotný svět (Leviathan Rcds, 70:42)
 • 2003 - Videoklipy Ó živote a Stačí jen mysl nastavit
 • 2002 - Demo ze živého koncertu v Třebíči, snímané 7 kamerami (obsahovalo videostopu pro PC)
 • 2000 - První demosnímek v třebíčském studiu SkálaJoe Blow

 Skupina Joe Blow vznikla koncem 90. let v Plzni a hraje především acid jazz. V roce 2001 excelovala v populární soutěži Jim Beam Music. Poté se však její členové vydali různými směry. Původní zakladatel, trombonista Jan Kaňka, Joe Blow vzkřísil v roce 2007 na podzim, když kolem sebe vytvořil novou partu vynikajících muzikantů, kteří hráli v profesionálních tělesech nejrůznějších žánrů. Jedním z nich je například zpěvák a skladatel Dalibor Kaplan, který byl frontmanem někdejší skupiny Enkláva. Dalibor také mimo jiné v utajení nazpíval téměř celé první album kapely Lunetic. Skupina v květnu 2008 natočila videoklip k prvnímu singlu I‘ll Go My Way.

BANDZONE
VIDEO


IV.Jakost

 


 

Kapela vzniká v roce 2007 kdy se v prvním patře jednoho Slavkovského rodiného domku začínají scházet tři ladem ležící kytarysti a s pomocí samplovaných bicích začínají oživovat zapomenuté skladby původní IV.Jakosti (z původních členů jsou dnes v kapele Martin "Guma" Plachý a Karel Švejnoha). V témže roce kapela odehrává svůj první koncert na kterém hostují i další dva původní členové Martin Doležal (bass) a Jan Roh (Bicí) (oba dnes členy Zajíc company). V roce 2008 do kapely nastupuje na post baskytarysty Dalibor Kaplan a za bicí usedá Tomáš Zavadil kterého po dvou letech střídá Vojta Švejnoha. V této sestavě působí kapela dodnes a začíná opět tvořit nové skladby a k tomu jí dopomáhej slivovice ámen. (K) 

Blogger Template by Blogcrowds