6.ČERVNA 2009
20:00

VSTUP ZDARMA!!!!


THE POOH


Konečně vyšla deska týhle neskutečný stoner mašině!!!! Eyes Scream In Cream.


info
info


THE POOH se dokáží chovat jako paviáni, oblékat jako bonviváni a za doprovodu psychedelických kláves, těžko čitelných a přesto pohlcujících kytarových partů a doprovodných bicích jim jejich neurvalost prochází. Tvorbu THE POOH formuje ležérnost, potměšilá žertovnost, ale i provokativnost QUEENS OF THE STONE AGE, která se snoubí s ušmudlaným, ale na bránu bez oddychu táhnoucím rockem VELVET REVOLVER.

Drzosti THE POOH je těžké oponovat a snadné odolat. Kapela srší uličnickými nápady, kterými plní nejen textovou, ale zejména hudební stránku svého počínání. Zdánlivě ukončená píseň se probouzí k životu, do jiné vstupuje nečekán, nezván westernový motiv… Ve společnosti THE POOH si můžete být jisti, že i návštěva u zubaře („Dental Fuck Song“) se zvrhne v něco nepřístojného – vždyť vrtání je přece v prvé řadě o dírách, že. Ne nadarmo se lascivní frackové THE POOH stylově označují za „chewrock“ [čti: čúræk].

Když THE POOH složí baladu, můžeme si být jisti, že její poselství nebude nepokrytě romantické. Když přijdou s přímočarou rockovou písní, můžeme si být jisti, že nabídne nejednu nevyzpytatelnou „radio un-friendly“ zákrutu. V dekonstrukci už tak na kost ohlodaných písní si mohou podat ruce s americkými QUIPS, ve chvílích větší melodické vstřícnosti evokují MUSE. Syntéza všemožných rockových i alternativních vlivů vytváří svěží, neurvalou podobu pop-rocku. Toto prolínání melodické hitovosti a noise-rockové neprodyšnosti, zvukově nevyzpytatelných a přece okamžitě přitažlivých skladeb má na to stát se novým standardem. THE POOH by se trochy celebritálního lesku zajisté neštítili.

Zatím však THE POOH zůstávají s prsty i jinými tělesnými orgány zamazanými od laciné hořčice a nad věcí a přichází s materiálem, od kterého by dal raději ruce pryč nejeden psychoanalytik. S o to větším gustem se do něj mohou pustit posluchači, kteří toto rockové bláznovství nemusí analyzovat – stačí, když se do něj ponoří.

Více pouštní rock se v evropském středozemí bude hrát jen stěží.


KUSUMAM


Písečtí Kusumam nejsou žádní zajíci. Jen jsou tak nějak nenápadní. Do konkrétní škatulky je nacpete těžko – tu se blíží post-hardcorové syrovosti, tu se zasní v post-rockové ploše, nevyhýbají se zvukovým experimentům ani indiepopovým melodiím. Umí zastavit i nechat posluchače se zamyslet nad zrychlením z nuly na sto. Nesnaží se nacpat všude, na mainstreamových festivalech je nepotkáte. Sami si vydali několik CD-R, aby oficiálně debutovali před necelými čtyřmi lety u brněnských Indies, kdy jsem je taky zaregistroval. Aktuální deska je jen dalším zastavením na dlouhé trati, ovšem o hezkých pár kilometrů dál. -PŘEVZATO musiczone

Recenze na desku Fight With Windmills


drag me pissed

Kapela DRAG ME PISSED vznikla v březnu 2008 na základech kapely Dočasně mimo provoz – DMP. Rozhodli jsme se ponechat hlavní 3 písmena kapely v názvu, jako odkaz na kořeny z kterých jsme vznikli, ale zároveň význam názvu změnit tak, aby se nám více líbil a byl i přijatelnější pro texty v angličtině.

Kapela, hraje v současné době ve složení Marek Štrunc - guitar (ex No Fate), Erik Zelinger(ex Ghost on tuesday), Honza Andreovský (ex UYM, Eastern Star) a Venca Filka (ex Short Time). V tomto složení, jsme odehráli několik regionálních koncertů, a to většinou podle aktuální nálady všech členů kapely. Na přelomu dubna a května 2008 drag me pissed natočili studiové demo, především pro svoji potřebu. Při tvorbě demosnímku nechali členové drag me pissed krystalické mřížky svojí tvorby otevřené, nesvazovali se žádným stylovým pojítkem a vznikla nahrávka, která dala vývojem kapele přirozenou tvář. Drag me pissed v současnosti připravují materiál na regulérní album (více viz aktuálně). Většina skladeb je zákonitě ovlivněna především muzikou, kterou sjíždíme a máme rádi. Styl co hrajeme jsme detailně neřešili, neboť to pravděpodobně vůbec nemá smysl, ale obecně je možné napsat, že hrajeme smrdutý chebský EMO – HC.

Fanouškům díky za podporu a kritikům za kritiku, sledujte aktuální dění.

drag me pissed

Pozn: Smrdutý chebský EMO – HC – obecné označení (většinou zbytku ČR) pro kapely, které produkují zevlácký HC na kořenech kapel Yaphett Kotto, Kylesa, Van Pelt, Grade, Amanda Woodward, Aussitot Mort a další. Většina nejšikovnějších členů těchto kapel jsou zevláci, kteří když přijdou na zkoušku tak zásadně s igelitkou a bez strun. Bez jejich invence a povahy by však tyto kapely nebyly to co jsou.


9. KVĚTNA
20:00

90kč

Afrodisiak feat. TING / / hip hop-reggae / Praha


Bandzone

Členové Afrodisiak feat. Ting jsou:

TING a.k.a. MC Turner - Zpěvák, kytarista, textař a hubební skladatel původem z USA, který několik let žil na Jamaice, Islandu a ve Francii. Pravidelně jako MC vystupuje v ČR se skupinou Afrodisiak, projektem ReverseArt či dalšími DJ, jako jsou DJ ISM aj. V Praze ho lze slyšet v klubech Akropolis, Cross a dalších. Již v létě 2006 hrál na Reggae Meetingu, na Let It Roll, HiphopKempu nebo na Reggae-Ska-Ethnic festivalu Žizníkov a mnoha dalších ještě jako součást reggae a dancehall formace RoccaFlex.

Daddy Mike - Bubeník a perkusionista začínal jako bubeník v roce 1992 v kapele N.O.D., kde se potkal mimo jiné např. s Markem Doubravou /Hm..., ex-Tatabojs/, Davidem Haiderem /Panama, ex-Toyen, ex-Mezi Proudy/, nebo Štěpánem Turkem /Discoheros/. Tato legendární skupina vyhrála v roce 1994 Rockový šlahoun na Rádiu 1 z čehož byl i učiněn zvukový záznam. Později vystupoval s raperem MC Henry D. na desítkách koncertů a festivalů se skupinami Mass Craft (1995-1998), hrající hardcore-rap, a později hip-hopovou formací Forbidden Fruit (1998-2001). Po několika letech objevování jiných hudebních stylů v projektech jako Djazwa Cartel /jungle, d´n´b/, Blues Inside /styl netřeba upřesňovat/, Sperms After Week /freaky funk/ a Panama /melancholic rock-pop/ se opět vrátil v roce 2004 v projektu WAG Pack k hip-hopu a reggae. Avšak ani WAG Pack díky názorové rozdílnosti nebyl poslední zastávkou. V únoru 2006 vzniká zatím bezejmený projekt, který později tvoří základ skupiny AFRODISIAK.

OnDrax – Už v šesti letech se sebral a začal vydávat šílené zvuky na housle. O něco později, když mu bylo 17, si uvědomil, že jeho osudem bude hudba. A kolekce nástrojů, které ovládal, se začala rozrůstat. Piáno, kytara, bicí, housle a perkuse... V té době ho zaujaly irské skladby (M. McGoldric, Dervish). V den svých devatenáctin si koupil svou druhou čtyřstrunnou basovou kytaru a zcela propadl zvuku Victora Baileyho, Richarda Bona, Marcuse Millera a Victora Wootona. O dva roky později se dostal na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Tam poznal muzikanty ze všech koutů světa.

Dan Hot a.k.a. Danican - hlavní kytarista Afrodisiak si první elektrickou kytaru pořídil ve 14-ti letech a ovlivněný šumperským festivalem se začal učit songy J. Hendrixe. Blues-jazzové kořeny jsou u něj slyšel do dnes. Kromě kapely Afrodisiak, s níž hraje od roku 2008 se snaží uplatnit v bluesovém bandu a pop-jazové kapele Extroverts. Jeho oblíbený akord je E7 (#9).Jahtec Jammin' Job //reggae-dub / Žatec

Bandzone

Náš hlavní směr je roots reggae - dub. "Roots" znamená "kořeny", "kořenový", "od kořenů". Pojem "kořeny reggae" nevnímáme pouze geograficky (či botanicky:o)), nýbrž zejména duchovně. Ačkoli si uvědomujeme velkou geografickou vzdálenost, a možná nejen geografickou, od míst a okolností, za nichž reggae a zejména rasta kultura vznikly, nepovažujeme právě tento rozdíl za směrodatný a věříme, že reggae bylo předurčeno a ve svém vývoji tedy dospělo do fáze, kdy se stalo předmětem sdílení veškeré lidské populace. Proto nás nepřekvapuje, že na něj narazíme v každém koutě světa - právě toto je jeho smyslem - šířit mezi lidmi pozitivní energii a přimět je přemýšlet o sobě, svých životech a skutcích a své roli na tomto světě. To, co je podstatou reggae, tedy vidíme jinde než striktně na Jamajce, v Africe a v černošské populaci, kterýžto pocit sdílí a deklaruje nejedno velké jméno v oblasti reggae. Názory na toto se však mohou velice různit, a tehdy se obracíme ke klasickému přísloví z jamajského venkova: "Who feels it, knows it" ("Kdo to cítí, ten to ví"), které dává nejedné při kompromisní rozuzlení...

Vzhledem k mnoha dalším směrům, které nás zajímají, se mohou dnes i zítra vyskytnout prvky jazzu, dancehallu, hip hopu, rocksteady, možná i ska a dalších "skatulek" :o).

Texty převažují anglické. České jsou a další se připravují, ale angličtina vyznívá mnohem přirozeněji pro tuto hudbu a je s reggae spjata natolik úzce, že ji shledáváme jako zdaleka nejlepší způsobe vyjádření "message". A taky chceme lidi vést k učení se jazykům 8-), resp. angličtině jakožto jedinému jazyku, který má šanci stát se globálním dorozumívacím prostředkem (nehledě na to, díky jaké historii toho dosáhla). Jsme kapela hrající globální hudbu s globálním poselstvím, takže logiku má předávat jej v jazyce, který má titulu "globální" nejblíže. No, a především bychom tedy nechtěli vše přetextovávat, až prorazíme za hranice ;o).

Kapela vznikla v Žatci v červenci r. 2006.

KULTURNÍ MILAN (ex Ilam)
FolkReggae//Karlovy Vary

15.KVĚTNA 20:00 VSTUP 80KČ

ZNOUZECTNOST

Po roce jsou tu zas s novou deskou

bandzoneETERNAL FIRE - power-punk / Sokolov

BANDZONE
Skupinu založil Radůz v roce 1994 hned po rozpadu legendárního hc-punkového Svobodnýho Slova. Zpíval, psal texty a převážně skládal muziku. Na kytaru hrál Vladimír Svoboda "Dáda" (ex-Svobodný Slovo, Amber,L´ Point, dnes Lvmen), basa - Josef Fencl (ex-Sui Mate,Dawn,Six Legged Dog), bicí Jiří Grof "Jiřina". Tehdy byl sound kapely více metalický, tvrdý a více se to blížilo technickému crossoveru. Texty byly hodně osobní, přímé, sociálně kritické, ale i spirituálně orientované a silně ovlivněné duchovní filozofií starověké Indie, což kapele přidalo na síle a originalitě. Eternal Fire byli slibně rozjetí, ale bohužel ve staré sestavě hráli jen jeden rok a za tu dobu stačili odehrát desítky převážně velmi dobře hodnocených koncertů u nás, ale třeba taky v Německu a Polsku. Mimo jiné i společný koncert s americkou HC kapelou 108 v pražském strahovském klubu "007". Studiová nahrávka se bohužel nestačila zrealizovat. Na konci roku 1995 uložil Radůz Eternal Fire zatím k ledu a mezitím se věnoval hraní ve skupinách Warning of Age, Narahari, Springtime a Blackmailers.. K zásadnímu vzkříšení došlo začátkem roku 2002, kdy Radůz (basa, zpěv, texty, muzika), znovu kapelu rozjel spolu s bubeníkem Honzou Vrbou (ex-Kanibal, Selfexile) a kytaristou Petrem Lesniakem "Forestem". V srpnu 2002 přišel do Eternal Fire Standa Hamouz na druhou kytaru (ex-Fourth Face, Narahari,Goodfoul) a bubeníka vystřídal razantnější a techničtější Martin Bock "Boky" (ex-Boron, Goodfoul). Od dubna 2005 hraje kapela ve třech - ve složení Radůz , Boky a Standa. Forest odlítá na dlouhou dobu za rodinou a za prací na New Zeland. Od února 2006 hrají E.F. opět ve čtyřech a na druhou kytaru přichází Tomash Daniš(ex-Dawn,Sui Mate, Universal Young Musician) V současnosti je kapela "cejchována" hlavně jako u nás ojedinělá fůze moderního punk-rocku a melodického hardcore zabalená do metalické tvrdosti, pečetěná zkušenostmi a dobrým zvukem. Vlastním nákladem kapela nahrála a do éteru vypustila v únoru 2003 CD demo "Zkaženej věk," nahrané v "Professional sound" studiu v Praze, které se shledalo s velmi dobrou kritikou z řad recenzentů a posluchačů. V období březen až červen 2005 nahráli Eternal Fire nové album "Varování, výzva naděje" ve studiu "Professional Sound" v Praze s 12ti novými písněmi (již teď si můžete od nás stáhnout tři písničky z této desky). Jako bonus je zde také přidáno demo "Zkaženej Věk".Nové CD vychází v únoru 2006 na independent labelu CECEK RECORDS.Účast na CD-kompilacích: IReport "Boardel"2004, Final-"SK8 At All Hazards" Vol.II 2005. Na hudební televizi Óčko běžely také dva klipy k písním "Hráz" a "Lék". Hudba Eternal Fire byla také použita jako soundtrack k pořadům o adrenalinových sportech třeba na Galaxy-sport a Óčku. Eternal Fire se otevřeně hlásí ke skupinám Shelter, Ignite,Pennywise, Bad Religion, New Found Glory, Sum 41, Pulley, The Bouncing Souls, Lagwagon, Good Riddance, Blink-182, No Use For A Name, Donots, Green Day, Samiam, The Offspring, Youth Brigade, H2O, Snuff, Rancid, NOFX, No Fun At All, Millencolin, Good Charlotte...Sick Of It All, Agnostic Front, Cro-Mags, Youth Of To Day, 108,... Boy Sets Fire, Jimmy Eat World, Atreyu, ... Slayer, Metallica, Pantera, System Of A Down, Iron Maiden,Helloween,Ozzy a dalších, které jí nemálo inspirují. Mezi úspěchy a nejlepší koncerty určitě patří např. semifinále soutěže Jim Bean Music na Rock for people v Českém Brodě v červenci 2003 a finále soutěže Dobříš Fest v říjnu 2003, semifinále České rockové ligy 2004,"Velká cena Krušných Hor" 2005 v Německém Annaberg-Bucholz,Česká rocková liga 2006,Skutečná liga 2006,Rock Café Contest 2006... Kapele také pomohlo turné se slovenskými Ine Kafe v r. 2004 a s německými melopunkovými Green Frog Feet v r. 2006, s kterými se podle vlastních slov hodně spřátelili. Důležitý a inspirující koncert byl také s americkou hardcoreovou kapelou z New Yorku – Youth Of Today, která byla jednou ze zakládajících skupin stylu hardcore a straighedge na světě. "A jako osoby jsou pro nás určitě velkým hudebním i lidským vzorem," dodává Radůz. Významnej byl i koncert z americkou punkrockovou stálicí Bouncing Souls v září 2006 v pražským Futuru.."Dobře se nám taky hrálo třeba s kapelama jako Škwor, Fourth Face, Dolores Clan, Post-It, Selfish, Clou, No Side, Suffer,Plus Mínus,Kashmir 9:41, Albion,Harlej…"

V lednu 2007 odchází frontman a zakladatel Eternal Fire Radek Laurin"Raduz" z kapely a pokračuje v nové sestavě v nové sokolovské punkrockové skupině 3BRATS(www.bandzone.cz/3brats), ..Eternal Fire mají po té hrací pauzu do června 2008 a po více než 1 a 1/2 roční přestávce začíná opět kapela ETERNAL FIRE zkoušet a hrát.

Současné složení: Raduz, Boky, Forest,TomashSLOŽITÁ SITUACE / LOKET

Blogger Template by Blogcrowds