NA SÁLE 19:30
PETR GARDNER BAND

Karlovarští populárové Pestalozzi v posledních měsících hibernují, čehož využívá jejich frontman Petr Gardner a přichází se sólovou deskou.
Tedy sólovou... většinu písniček z Hejna vran budete znát z repertoáru domovské kapely, ovšem v jiných aranžích a s odlišným zvukem (není to nic proti ničemu... Gardner je autorem všech skladeb zde zastoupených). Principál sám desku charakterizuje jako výběr melancholických písní, což sedí dokonale, neb melancholie a intimno ztemňují náladu alba jak hejno černých ptáků zimní oblohu. Leč depresí se nebojte. Zde se jedná spíše o ztišené rozjímání než hlubokou propast beznaděje. Podobně to v posledních letech má třeba Richard Müller... chcete-li alespoň jedno jméno (viz Máme to za sebou).
Gardner se při nahrávání rozmáchl doširoka a přizval si do studia to nejlepší, co lze v regionu mít. Skvělého bubeníka Aliho Siladiho například, nebo basmistry Béďu Pacelta a Sergeje Kolesnika, jazzového střelce Milana Krajíce (Mistrovo ságo udělalo reggae Magdalénka či Já si tě stejně najdu) a jeho kolegu od piana Frantu Nedvěda (slyšte jazzy sólo v úvodní Mokrý voči a i břinkání v Rozcestí se vám zavrtá hluboko do mozku). Byly přítomny i dámy... Kateřina Bodláková září v duetu Ví Bůh a napříč albem o sobě dává vědět boogerovská vokalistka Dáša Jelínková. Přičtěte výtečný zvuk, texty jež stojí za zapamatování a vyjde vám příjemná poprocková deska pro víc než jeden poslech, pro víc než jeden večer.
Jen houšť!

BANDZONE
Naše kapelka se zrodila na západě Čech okolo města Mariánské Lázně. V roce 2002 nás napadlo oživit klavír v jedné hospůdce nedaleko Mar. Lázní. A tak se zformovalo původní kvarteto muzikantů. Po odchodu kytaristy jsme byli nuceni ulovit nového, který s námi hraje v současné sestavě. Postupem času vítáme nového klavíristu a půvabnou zpěvačku. Od této chvíle kapela dostává zcela jiný rozměr a posouvá se cestou dopředu.
Daniel Suchý - zpěv, foukací harmonika, sax,flérna, ruchy a zvuky
Jan Smolík - zpěv, elektrická kytara
Dáša Jelínková - zpěv
Josef Traksl - piano
Sergej Kolesnik - kontrabas
David Košťál - bicí nástroje a perkuse
Lucie Věříšová - zpěv
Andreas Ernstberger

Andreas Ernstberger
geboren am 29.05.1967 in Plauen,
deutscher Rockmusiker (Sänger,
Bassist, Songschreiber, Producer) und
Fotograf.
Begann 1980 in der Gruppe „Atlantis“ - seit 2005 Solokarriere.
MYSPACE
OBČANSKÉ SDRUŽENÍ 456 VE SPOLUPRÁCI S HRADEM LOKET POŘÁDÁ:
FruFru

BANDZONE
FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích...
V únoru 2003 vydali debutové CD Hmotný svět s texty Honzy Volfa, Allena Ginsberga, Georga Trakla, Václava Bartoše a kmene Evenků… Písně byly až po konečné aranže dokončovány společně ve zkušebně uprostřed lesů, na samotě Ostrý. V rámci prezentace se FruFru objevili v pořadech ČT, Óčka, Musicbox TV a na soukromých a státních rozhlasových stanicích. Časopis Report vydal jednu píseň na CD kompilaci Soundczech.
V prosinci 2005 kapela vydala své druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které byla nominována na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2005. Točilo se v Sonu a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století. CD se dostalo do distribuce v Polsku a na zahraniční internetové servery. Může se pochlubit spoustou pochvalných recenzí. Byl natočen klip k písni "Minulost patří robotům".
Během své krátké kariéry se FruFru představili na stovkách pódií – v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku a Francii. Z festivalů to byly například Rock for People, Trutnov, Planet Roxy, Králíky, Boskovice, Zámostí, Mezi Ploty, Prázdniny v Telči, Febiofest, Globalbeat, Klikkfest N. Zámky, Szighet Budapest, Bardentreffen Nürnberg, Angermünde, East goes West Leer, World & Ethno Levice a další ...
- Sestava:
- Václav Bartoš - zpěv, steeldrumy
- Adam Jikra - kytara, baskytara, zpěv
- Vladimír - baskytara, kytara, zpěv
- Nelid - bicí
- Diskografie:
- 2006 - videoklip Minulost patří robotům
- 2005 – Rock & Pop 12/2005: Možnosti Indies records 2005 – sampler (Běloši)
- 2005 – Druhé řadové album Nevěř tichu (Indies records, 35:35)
- 2004 – Report 9/2004: CD kompilace Soundczech (Pravda o Elvisovi)
- 2003 - Oficiální debutové album Hmotný svět (Leviathan Rcds, 70:42)
- 2003 - Videoklipy Ó živote a Stačí jen mysl nastavit
- 2002 - Demo ze živého koncertu v Třebíči, snímané 7 kamerami (obsahovalo videostopu pro PC)
- 2000 - První demosnímek v třebíčském studiu Skála
Joe Blow

Skupina Joe Blow vznikla koncem 90. let v Plzni a hraje především acid jazz. V roce 2001 excelovala v populární soutěži Jim Beam Music. Poté se však její členové vydali různými směry. Původní zakladatel, trombonista Jan Kaňka, Joe Blow vzkřísil v roce 2007 na podzim, když kolem sebe vytvořil novou partu vynikajících muzikantů, kteří hráli v profesionálních tělesech nejrůznějších žánrů. Jedním z nich je například zpěvák a skladatel Dalibor Kaplan, který byl frontmanem někdejší skupiny Enkláva. Dalibor také mimo jiné v utajení nazpíval téměř celé první album kapely Lunetic. Skupina v květnu 2008 natočila videoklip k prvnímu singlu I‘ll Go My Way.
BANDZONE
VIDEO
IV.Jakost

Kapela vzniká v roce 2007 kdy se v prvním patře jednoho Slavkovského rodiného domku začínají scházet tři ladem ležící kytarysti a s pomocí samplovaných bicích začínají oživovat zapomenuté skladby původní IV.Jakosti (z původních členů jsou dnes v kapele Martin "Guma" Plachý a Karel Švejnoha). V témže roce kapela odehrává svůj první koncert na kterém hostují i další dva původní členové Martin Doležal (bass) a Jan Roh (Bicí) (oba dnes členy Zajíc company). V roce 2008 do kapely nastupuje na post baskytarysty Dalibor Kaplan a za bicí usedá Tomáš Zavadil kterého po dvou letech střídá Vojta Švejnoha. V této sestavě působí kapela dodnes a začíná opět tvořit nové skladby a k tomu jí dopomáhej slivovice ámen. (K)
23.10 VSTUP ZDARMA
NA SÁLE 19:00
Ravelin 7

BANDZONE
Kapela prošla během těchto let mnohýmy změnami, které jsou znát i v hudebním stylu kapely.
První dvě desky - split LP s Thema 11 a the Seveninch byly nahrány s naším původním
zpěvákem Honzou Mužíkem.
Ten nás opustil po vydání 7'' a tím byla předznamenána novádoba hledání.
Se změnou složení přišla i žměna hudebního stylu - z emo harcore k tvrdému a enrgickému rock'n'rollu.
Velice důležitým dnem v historii R7 je 24. červen 1998 - datum prvního koncertu v Teplicích na Podletné.
Od té doby sme odehráli mnoho koncertů v Čechách, na Slovensku, v Rakousku,
Německu, Rusku a Polsku.
Discography:
1999- split LP w/ THEMA ELEVEN ( Minority Records, Defender Records)
2000- 7"EP Theseveninch ( Instinct rec.)
2000- split 10" w/PANGS OF REMORSE ( Insane Society rec., View Beyond rec., Svetlo a Tma rec.)
2001- split CD w/ THEMA ELEVEN (99 split reedition incl.bonus tracks from our EP, Strilek Rec.)
2001- Circle is our way CD ( Strilek rec.)
2007- Světasál CD ( Misanthrope rec.)
MOSSAMBIC


Jenomže ani to poodhalování s sebou nenese žádné známky nezkušenosti, či naivního kompozičního přístupu pramenícího z přemíry snahy. ESAZLESA předkládají čtveřici velmi silných skladeb plných uvěřitelných dramatických a vypjatých emocí. Vztek, nenávist, frustrace a smutek vás jako věrný Robinsonův Pátek provedou každou z nich. Srovnání s japonskými ENVY se sice nabízí tak nějak úplně samo, ale tímto směrem bych výtky rozhodně nesměroval. Je fakt, že se Západočeši nechali (řekněme, že více než výrazně) ovlivnit, ale jejich vizi truchlícího hardcore prostě nechybí svěžest i známky vlastního pohledu na věc, jenž by se měl na dalších nahrávkách ještě více rozvíjet.

15.10
VSTUP ZDARMA
NA SÁLE 19:30
ROCK / LOKET
www
16.10
VSTUP 50kč
NA SÁLE 19:30
Primitivové neznámé kultury
Karlovarské trio Primitivové neznámé kultury produkuje meditativně relaxační hudbu ovlivněnou kulturami východními i severskými. Jejich kompozice mají vesměs sevřený písňový tvar, repetitivní figury tvořené drnkacími nástroji zdobí chřestění perkusí, cinkání zvonečků či flétnová sóla, trojhlas (od hrdelního mručení k jasnému dívčímu vokálu) mantricky opakující jednoduchý text (či jen libozvučné hlásky) dostává pak posluchače do jiných hladin vnímání.
BANDZONE
VSTUP 100KČ
Xavier Baumaxa

BANDZONE
COVERANTO (2010) | |
![]() | 01. NONŠALANTNÍ BONVIVÁN 02. MUŽ, KTERÝ PROHRÁL 03. MÁLEM BYCH ZAPOMNĚL 04. UMĚLCI 05. LAST FREE PLACE 06. HNĚDDÉ ANDANTE (instrumental) 07. PAŽITKA 08. SAUDKOVA SPOUŠŤ 09. ŠPULKA A JÁ 10. OZAJSTNÝ HIP–HOP 11. LIDÉ Z MALÝCH VESNIČEK 12. NA DRUHÉ STRANĚ PLOTU 13. ROMALE RAP 14. SILENT LOVE (instrumental) 15. SMYČCOVÉ ORCHESTRY |
A TEN CLINTN, ON MI HÝKAL (EP 2009) | |
![]() | 01. OPIČAN HAVEL - Pokrm 02. A TEN CLINTN, ON MI HÝKAL 03. OPIČAN HAVEL - Herečka 04. NEVÍM, ZDALI SMÍM 05. OPIČAN HAVEL - Berounka 06. GANJA JE ZLO 07. OPIČAN HAVEL - Golf 08. SLINTN 09. OPIČAN HAVEL - Fejsbuk 10. ROBÁTKO 11. OPIČAN HAVEL - Phezident phavdy 12. OPIČANÉ RHEZIGNUJÍ |
DESPERANTO (2009) | |
![]() | 01. Nedělní chvilka poesie - Shalom! 02. VNĚJŠÍ OKRAJ VESMÍRU 03. MÁLEM BYCH ZAPOMNĚL 04. POSITIFF PEOPULA 05. EM RUDENKO/OPIČAN HAVEL - Čekání na nulu 06. NA DRUHÉ STRANĚ PLOTU 07. ŽENA VYVRKNUVŠI KOTNÍK SI 08. EM RUDENKO - Wer ich? 09. DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU ŽIDEM BOBEM DYLANEM 10. SAMBA V KAPKÁCH CHLASTU 11. ROSIČKA 12. ŽESTOKA PIĆA 13. DVD - VYČISTIT! 14. Nedělní chvilka poesie - Herečka 15. PRO MISSKU JÍT 16. OU, WAŤANA! 17. OPIČAN HAVEL - Totální rezignace 18. NARKOLEPTIK 19. SIGUR RÓS 20. POŠUMAVÍ |
RETROFUTRO (2007) | |
![]() | 01. Nedělní chvilka poesie 02. LEOŠ SUCHAŘÍPA - Budíček 03. RETROFUTRO DISCOTHEQUE 04. MODRÉ TANKY NEJSOU FUNKY 05. GOOD TIMES & BAD TIMES 06. EGON JAJÁK - Proč né já? 07. HOW MUCHO I BELIEVE 08. LAST FREE PLACE 09. FRIDAY NIGHT NOSTALGY 10. SPOLKNI NOC 11. KDYŽ MUŽ SÁM SNÍDÁ 12. E. E. KISCH - Vašík je malý nazipán 13. NAZIJAZZ 14. MAROKO 15. MIROSLAV MORAVEC - Kakaová recidiva 16. HNĚDDÁ 17. Nedělní chvilka poesie 18. MUTZKIMIER ZWEIMAL - Frigidenleute 19. FRUSTROVÁNEK 20. PACO DE LUCIA 21. NEGATIFF REGGAE |
BURANISSIMO FORTE (2005) | |
![]() | 01. Nedělní chvilka poesie 02. M. MURÁR - Všade zatvárajú 03. OTVÍRÁKEM 04. DRŽKA V BLÁTĚ 05. ŠPULKA A JÁ 06. ALFRED STREJČEK - 00:00 07. PAŽITKA 08. SNÍŽEK 09. LIDÉ Z MALÝCH VESNIČEK 10. PENIS 11. V. ZAHRADNÍK - Definice dirigentského freestylu 12. POZOR, JAZZ! 13. EM RUDENKO - Superstar 14. PAN FARÁŘ 15. TÄBORÄÄK SONXX 16. Nedělní chvilka poesie 17. E. PRESLEY - Alenka v říši pod hladinou 18. NOWODOBÉ KULTY 19. MUŽ, KTERÝ PROHRÁL 20. OZAJSTNÝ HIP-HOP |
FENKÁM (2003) | |
![]() | 01. Nedělní chvilka poesie 02. JSI TZATZIKÁNĚ 03. ROMALE RAP 04. PARAPETY 05. ZDVOŘILÝ HOST 06. NONŠALANTNÍ BOVIVÁN 07. JOE ZAWINUL 08. SYNKOPY 09. JAZZÝČEK 10. MUNCHIES 11. KULTURA JE PLNÁ KULTŮ 12. Nedělní chvilka poesie 13. NOČNÍ PRAHA 14. KAFKOVA PRAHA 15. LIBÍČKOVA DÍVKA 16. PAŘÍŽ 17. HOMO-OPO-ČENSKÝ |
Goodfellas

bandzone
Tom Jaggy – lead vocals
Theo Gonzales – guitar/vocals
Edai – guitar
Jamie Winston – bass/vocals
Horace Garphunkel – drums/vocals
V létě 2007 byl park U Tondy čili Dvořákovy sady v Karlových Varech svědkem jamm session, při které se skoro čirou náhodou sešli Goodfellas (tehdy ještě prostě jen good fellas) a improvizovali na skladby Jacka Johnsona.
Nálada byla skvělá, slunce pálilo, lidé se srocovali a chtěli další pecky od Jacka. Někdo z publika přinesl pivka, někdo přinesl panáky a celá akce se protáhla do pozdních hodin. Respektive, celá akce se tak trochu táhne dodnes. Už na následující léto vyrukovali Goodfellas s částečně vlastním repertoárem a od té doby cestují okouzleni akustickým zvukem po klubech celé ČR. Legenda vypráví, že se Goodfellas při speciálních příležitostech na místě vzniku zjevují dodnes, jammují při západu slunce, a když se večer hodně podaří, tak možná i při východu...
2007 - vznik
2008 - nahrávání EP Shake The Matches
- hostování na akustickém turné kapely Imodium
2009 - 109 živých koncertů (mj. společně s -123 min., Toxique, Niceland a další)
- vítězství v diváckém hlasování na festivalu Broumovská kytara 2009
- vítězství v květnovém kole programu Future Line v pražském Paláci Akropolis
- vítězství v soutěži Karlovarská rocková mapa 2009
- zvoleni Kulturní událostí roku 2009 na Karlovarsku v anketě týdeníku MF-Sedmička
- nahrávání EP Sweet and Lowdown
- videoklip No You Around (Pětka v pomeranči - ČT2, Výtah - Óčko TV)
- několik živých vystoupení v ČT
- společné turné po ČR s Model Bazaar (ve vlastní produkci)
- píseň Sleepy Hollow tři týdny v hitparádě Velká Sedma na Radiu 1
2010 - společné turné po ČR s kapelou 100°C
- vítězství v soutěži Febiofest Open Stage
- vítězství v soutěži Sázavafest Battle
- vítězství v diváckém hlasování na festivalu Broumovská kytara 2010
- účast na největších festivalech (Rock for People, Sázavafest, Colours of Ost
Filip Koryta (ex Friday)

VSTUP 100KČ
PSÍ VOJÁCI

UMĚLÁ HMOTA

BANDZONE
Pro určitý okruh lidí je Umělá hmota legendou. Legendou hudebně-filozofického směru, kterému se počátkem 70. let zvyklo říkat underground – anebo druhá kultura, což byl jakýsi český ekvivalent dotyčného pojmu. Kultura, která se rozhodla uzavřít ve svém vlastním nedobrovolném ghetu, nenechat se svázat jakýmikoliv direktivami těch mocných nahoře a zcela rezignovat na veškeré kontakty s tzv. kulturou oficiální. První fázi svojí existence skupina ukončila v roce 1978 a ta druhá, která trvá doposud a je zarámována dvěma alby (Barbara – 1991,My dva a kněz – 1993), začala až v září 1989. Umělá hmota v těch letech spočívala v recitované poezii Dina Vopálky, doprovázené rozličným perkusistickým hlukem. Píšťalky, plechovky a vše, co nějak chrastí, vytvářely zvukovou kulisu. Většina koncertů po českém venkově tehdy zpravidla končívala přáním pořadatelů okamžitého ukončení produkce.
Podle Dinových slov dnes Umělá hmota hraje jinak než v sedmdesátých nebo na začátku devadesátých let. Písničky mají jenom stejnou kostru, na který je úplně nový, modernější plášť a muzika je daleko rychlejší, melodičtější a má mnohem lepší rytmiku.
O Umělé hmotě
My, již jsme byli u zrodu kapely Umělá hmota (jež se později rozštěpila na UH II. a UH III.), my víme. Nicméně mám něco říct o UH vám, kteří jste byli příliš mladí, když vznikla, či dokonce jste nebyli ještě na světě. Přezdívka Milana Vopálky, leadera UH, zněla původně Dinosaurus. Později byla zkrácena na Dino, což už na Milanovi uvízlo. Nicméně – a to je úžasné, kapela Umělá hmota – z nejstarších v undergroundu, díky svému reliktu – vykopávce – archeologickému a paleontologickému pozůstatku z byvších dob – Dinovi, přežila veškeré zvraty doby před i po Velkém listopadu. A Dino stále zpívá a tančí, stále má svému publiku, jež neubývá, nýbrž narůstá, co sdělit. Co k tomu můžu říct já: v roce 1975 jsem ve Zprávě ocejchoval Umělou hmotu jako folklór undergroundu. Ale povšimněte si – je i páteří undergroundu.
V lepších časech již dinosauři nevymírají!
říjen 2003 MAGOR
O Umělé hmotě potřetí
Kapela se v posledním období jaksi spiráloviě blíží svému původnímu soundu, zřetelně však o patro výš: po přechodném tvrdém období, kdy Dina několik dlouhých let doprovázelo pouze rockové trio, se do kapely plnoprávně vrací klávesové nástroje i daleko častější hostování spřátelených muzikantů - hudba opět získává na původní hravosti, zároveň ale má promyšlenou kostru i zřetelný "tah na bránu". Vzájemně se tak výrazově přibližuje současná sestava skupiny k té historické, která také občas vystupuje (někdy se znakem "II." za názvem 'Umělá hmota', jindy ne)... i to je jistý projev hravosti. Víte jistě, KTERÁ úháčka vám nakonec zahrají? ;-)
červen 2007, ZdMcQ
BLAHOBEAT
4.ZÁŘÍ
NÁDVOŘÍ 19:30
VSTUP 100KČ
FEHER FEKETE KEREK
BANDZONE
FACEBOOK
Feher fekete kerek,
maďarsky bíločerné kolo. Jako jin a jang ve východní kultuře, zlo a dobro se otáčí po přímé ose a jen tím může být vyrovnané. Naše těleso hlásá stop rasismu a nesnášenlivosti mezi lidmi. Negace odbouráváme prostřednictvím taneční hudby, na kterou se tancem dobře zpotí každý alespoň trošku dobrý člověk...
Styl hudebního přednesu se nedá specifikovat blíže, abychom nenudily posluchače a zároveň tanečníky jednou linkou, promícháváme ve výstupu reggae, ska, balkáno, latino, čardáš a punk. Výstup podporujeme tanečními kracemi východní Arménské školy.
GRANDE TETE / ska-world music / Mariánské Lázně
BANDZONE
- Dne 4.7.2009 jsme učinkovali na Basinefirefestu ve Spáleném Poříčí. Od začátku do konce naší produkce pršelo. Poprvé s náma vystoupila naše "kapelmamá" Janča. Premiéru si odbyla píseň Bratr Sokol.
- Dne 10.7.2009 proběhlo naše vystoupení v klubu Panteon v Konstantinových Lázních, kde jsme si zahráli společně s kapelami Pucgrund, Genetická chyba a Plektrum. Příjemná atmosféra útulného klubu, nikomu z nás se nechtělo domů. První ze 3 letních koncertů, na kterém s námi pěvila šikovná zpěvačka Terka, která důstojně zastoupila naší stálou zpěvačku Hanču.
- 22.9.2009 vystoupení v plzeňském klubu Anděl, polečně s kapelou Paheyl. Skvělá atmosféra a podpora fanoušků. Premiéru zde měly dvě písně s názvy Kocour v botách a Veselý kalíšek.
Současná sestava Grande Tete :
Hanča Piskáčková – zpěv, flétna
Karolína Chvalová – akordeon, klávesy
Zdeněk Nový – trubka
VSTUP 100KČ

HOUBA

BANDZONE
historie skupiny:
1995-1996
Tedy jak to vlastně všechno začalo. Byli jsme prostě 4 kamarádi (já, Majkl, Hrdla, později přibyl Jirka, kterého jsem poznal ve třetí třídě na základce) a jednou jsme se takhle rozhodli, že založíme kapelku. Jirka měl španělku, my jsme doma měli sbírku zahraničních plechovek od limonád a tak jsme je svázali k sobě a byly bicí. Začali jsme zkoušet u nás v pokojíku, řvali jsme, nadávali a říkali si punk. To nás asi tak po roce přestalo bavit (mě bylo asi 11 let, bráchovi skoro 17) a rozhodli jsme se, že se dohodnem s kapelou Močový khameni a zkusíme si zkoušku u nich ve zkušebně (basák z MK byl můj švagr). Zkusili jsme to, Jirka hrál tehdy na basu, protože jiný „kytara“ tam nebyla, a pořád mu bylo divný, že se nedaj chytit akrody, který ho naučila starší ségra. No nakonec jsme cosi zahráli a vznikla z toho nahrávka SRPŠ – takovej název jsme si tenkrát dali. Na nahrávce se ukázalo, že Hrdla udělal jakési sólo na bubny a tak se v podstatě stal bubeníkem. Nakonec se ale stejně ukázalo, že to sólíčko nejspíš zahrál Jirka nebo já. Majklovi se do ničeho nechtělo a tak si vzal do ruky mikrofón a křičel. Tak se stal zpěvákem. To bylo kolem roku 1993. O něco později, když kluci zestárli a už si nehráli s námi (s dětmi – tedy se mnou a Jirkou), začali chodit do místního rock klubu (Tukan/Zeppelin), se dohodli, že založí již skutečnou kapelu s opravdovými nástroji. První impuls byl ten, že Hrdlovi kdosi v Tukanu nabídl bubny za 1200 kč. Jelikož Majkl po maturitě již vydělával, koupil mu je a Hrdla je začal splácet. O něco později (asi za půl roku) Majkl vymyslel, že koupí i elektrickou kytaru a kytarový kombo. Jak řekl tak udělal. Na inzerát od nějaké holčiny koupil kytaru (hroznou asi za 1500 kč) a malinkatý kombo asi za 4 tisíce. Potom se z rodičovských darů dokoupili ostatní věci a mohlo se začít zkoušet. Nejdříve u mě v pokojíku, později po vyklizení sklepa našeho domu se začalo zkoušet již naplno tam. To bylo v roce 1995 na podzim a v té době vznikly jedinný dvě písně, které hrajeme dodnes (Policie a Vysmátý divadlo). Zkoušelo se a zkoušelo a až jsme měli asi 12 písniček, porozhlédli jsme se po nějakém tom koncertě. Prvním koncertem vůbec byla akce v Rumburku 7.4.1996. [fotky!] Na ní jsme se dostali celkem jednoduše. Majkl s Hrdlou (tehdy již docela dospělí) jezdili na akce do rock klubu Sklep do Rumburka a Majkl v rámci toho dohodnul koncert na akci Drop In, kde hráli i celkem slavný kapely. Např. SI, Insane Fly, ale ty dneska snad již neexistujou. Koncert se poměrně vydařil (tedy, mě bylo 14 let a hráli jsme ve 2 ráno), ale lidí z Ústí dorazilo celkem asi 30, což byl teda obrovskej úspěch. Byli to samozřejmě všechno kámoši (kterejch jsem se v podstatě bál, protože sem byl ještě dítě;-)) Na koncertě jsme potkali další lidi a ti nás pozvali pak na další akci, která se konala ve Frýdlantu v Čechách (u Liberce) a šlo o jakýsi majáles. Zahráli jsme tam sice, ale byli jsme tak opilí, že po nás lidé začali házet kelímky a další věci, což nám ale dodalo sílu a rozhodli jsme se uspořádat nějaký punk akce v Ústí nad Labem. Dohodli jsme se s majitelem jedné hospody na okraji Ústí a ten souhlasil. Největším problémem ale bylo sehnat kapely. Neměli jsme totálně žádnej nápad, žádný jsme neznali a tak nakonec na akci hráli nějaké podivné kapely, ani punk, ani metal, ani folk, prostě směs všeho možnýho. O aparátu jsme neměli tušení a tak nakonec ho půjčila jakási kamarádka od strany ODS, která měla v té době nějaké mítinky na náměstí v Ústí. Koncert dopadl dobře a akce proběhli na tom samém místě ještě další dvě. Na druhé již hrála kapela Malomocnost prázdnoty a tak začalo naše kamarádství. Po prázdninách roku 1996 jsme se rozhodli přijmout druhého kytaristu Petra Rathouskými, který s námi občas zašel zazkoušet do zkušebny. Zkoušeli jsme a zkoušeli, skamarádili jsme se i s Danem Trpišovským (kterému vděčíme za tehdejší koncerty na Kladně a v okolí Prahy) a tím jsme začali i vyjíždět z města a více hrát. Na podzim 1996 jsme se také rozhodli, že zkusíme nějaké studio a nahrajeme pár písní ať vlastně víme, jak to zní.
1997-1999
Dne 18.1.1997 bylo asi za 10 hodin natočeno první demo Fičící Pes. Nahrávali jsme tehdy ve studiu Reckord stejně jako Malomocnost prázdnoty a Filda z MP nám i vypomohl se zpěvem. Po nahrání dema (dnes pro mě již cosi hnusného a neposlouchatelného, ale tak to bývá) jsme odehráli asi 15 koncertů a dohodli jsme se, že na podzim 1997 nahrajeme nové demo, tentokrát v jiném studiu a s více písněmi. Do studia jsme šli v listopadu 1997 a tentokrát to bylo studio v Děčíně. Tehdy jsme tam byli v podstatě tři dny, ale nahrávací doba byla asi jen 20 hodin. Nahráli jsme 12 písní a zvuk nám dělal Míša Tomášek (kapela Destroyself). Demo se jmenuje Hnus fialovej (název vznikl losováním z různých názvů, byly to opravdu hovadiny!!!) a dokonce jsme si ty kazety nechali potisknout v profi firmě Presston v Praze (která se ale spíše než muzikou zabývala rozmnožováním pohádek a tak i zvuk tomu trochu odpovídá). Po vydání těchto dvou demonahrávek jsme odehráli mnoho koncertů (tedy přesně 28 akcí za rok 1998, nejvíc z toho v Mostě – s Průserem, s Malomocností, něco v Kladně, Ledeč n.S., Litomyšl, hodně akcí bylo také s Do!Řady). V zimě 1998 jsme se také rozešli s naším kytaristou Petrem Rathouským. Neshody byli na obou stranách a tak najednou odešel a na zkoušku už nepřišel a nám se to líbilo, protože jsme byli zase jen 4 staří kamarádi. V červnu 1998 s námi začal zkoušet nový kytarista Hřebík, který s námi vydržel opravdu málo. Odehrál asi 15 koncertů a v dobrém jsme se rozhodli toho nechat. Hřebík byl zdaleka a byly problémy se zkoušením. Udělali jsme nové písničky, hodně moc jsme zkoušeli a na březen 1999 jsme se vydali do prvního very proffesional studia AVIK, kde nahrávali naše oblíbené skupiny. Moc se nám to líbilo, velmi pohodový prostředí a tak jsme nahráli 15 písniček na demo CD Pan Káč. S konečným výsledkem jsme byli moc a moc spokojeni a řekli jsme si, že jiné studio už nechceme. Kazet se prodalo celkem asi 800 a tak jsme byli již celkem pravidelně zváni na různé akce v podstatě v celé ČR a bylo nám moc moc fajn. V roce 1999 jsme dokonce odehráli první koncert v zahraničí (tedy formálně), opravdu to bylo tak, že jsme hráli na Slovensku v Trnavě, s kapelami Začiatok Konca, Dr.Pako, Načo názov a Kundotkov syndróm. Byla to krásná akce a my jsme byli velmi spokojeni, že nás náš kámoš Noro pozval. Během roku 1999 jsme již odehráli 40 koncertů po celé republice. Nemá cenu vyjmenovávat jednotlivé akce, ale nejlepší bylo rozhodně turné se švédskými bratry Article Nine. Byla to opravdu moc příjemná záležitost. Hodně dobré akce byli v té době také na Moravě, ale hlavně v Ústí, kde se započala tradice s akcí Chabařovice fest.
2000-2002
Na počátku roku 2000 jsme se skamarádili s kapelou NVU, se kterou jsme odehráli značnou část koncertů. Byli jsme pozváni poprvé i na největší punk festival v CZ, na Anti Society fest a hraní to bylo parádní. Na podzim jsme rozhodli jít opět do studia, dokoncčili jsme 13 písní a opět je nahráli v plzeňském AVIKu a vydali 100 CD a 600 MC Kuře Punk-Pao. Nahrávat jsme byli v říjnu 2000, ale vyšlo to v podstatě až v lednu 2001. V roce 2000 jsme také odehráli první akci ve skutečné cizině, zajeli jsme si zahrát do německého města Plauen – do poměrně vyhlášeného klubu Alte Kafferösterrei. Zahráli jsme si tam společně s německou legendou Hass. Za rok 2000 jsme odehráli celkem 64 koncertů. Hned na sklonku prosince 2000 a ledna 2001 jsme se dohodli, že si koupíme nové auto. Bylo to rozhodnutí sice hezké, ale chyběla podstatná věc a tou byly peníze. Nakonec jsme si půjčili od banky a koupili s dodávku. Bylo to hlavně proto, že jsme se chystali na týdenní turné po Německu se skupinou Abscess a bylo mnoho zájemců, kteří chtěli jet s námi. Turné bylo naplánováno na duben 2001 a odehráli jsme celkem 5 koncertů v Německu. Bylo to velmi vydařené, za celou akci se například prodalo celkem 100 kazet. Turné následovalo hned po Německou Čechy a s Abscessem jsme zažili opravdu krásný koncerty. Během roku 2001 se v podstatě nestalo nic jiného, že já s Jirkou jsme složili maturity, přijali nás na VŠ a odehráli jsme stejně jako v roce 2000 celkem 64 akcí. V roce 2002 hrajeme zatím asi nejvíc koncertů po celé republice a na červenec se nám podařilo zařídit si koncert v Polském městečku Klopotnica [fotky!]. Odtud jsme byli pozváni hned na další festival a to opět do Polska, tentokrát do Wolimierzu. O prázdninách jsme ale jinak zkoušeli nové písně a v září 2002 jsme nahráli v novém studiu EX Avik poslední CD s 15ti songy, na kterém hostuje i zpěvačka a saxofonistka plzeňské Znouzectnosti Romana Kohoutová. V říjnu 2002 proběhlo menší tour po Německu.
2003-2008
Rok 2003 byl ve znamení koncertů (Slovensko, Německo) a v létě 2003 jsme podnikli menší tour přes Slovensko, Polsko do Litvy, kde jsme odehráli 3 super koncerty, na který velmi moc vzpomínáme. Přes léto jsme odehráli pár dobrejch letních festivalů a na podzim nás čekala další premiéra, tentokráte dvě příjemné akce v Maďarsku za které děkujeme skvělé kapelce Sunscreen. Od podzimu 2003 jsme se připravovali také na natočení nikoliv nové desky, ale nového split CD spolu s kapelou Leniwiec. V první myšlence rozhodně nešlo o split s výměnou a přehráním našich písní, ale o klasické CD. Nakonec jsme se ale dohodli a od listopadu začali zkoušet a upravovat navzájem své písně. Přišel rok 2004 a my jsme se chystali víc a víc na studio, zkoušeli jsme a nakonec v dubnu 2004 jsme navštívili nakonec společně s polskou kapelou Leniwiec studio Ex.AVIK v Plzni, kde jsme nahráli zatím poslední naše písničky. Album vyšlo 4.6.2004 a ten den bylo (ne)pokřtěno na trochu smutně nepříliš povedeném koncertě v pražském Mlejně. V létě 2004 nás čekalo další turné, tentokrát Polsko – Litva – Lotyšsko – Estonsko. Bohužel těsně před tímto vysněným turné nám odešlo auto, ale i tak přes obrovské problémy jsme vyrazili (bohužel jsme museli zrušit první akci v Polsku). Turné se nakonec poměrně vydařilo, hlavně koncerty v Litvě. Bohužel jedna jediná akcička v Estonsku byla na poslední dobu zrušena a my jsme se tak ocitli kdesi na hranicích Lotyšska a Estonska. Vše dopadlo dobře a po tomto turné nastalo studijní volno a my jsme 2 měsíce nehráli. Od záři 2004 hrajeme zase spousty koncertů a připravujeme pomalu nové písně na nové album. Během roku 2005 jsme vystoupili na několika výtečných letních festivalech, mimo jiné na MIGHTY SOUNDS 2005 či na ROCK FOR PEOPLE 2005 a v srpnu pak na punkové festu POD PAROU. V září 2005 jsme nahráli nový materiál (3 písně), který je předzvěstí nového alba, které by mělo vyjít během roku 2006. 3 písně zatím vyjdou v říjnu 2005 na CD nazvaném "...10 let punkrocku v Ústí pod Labem 95 - 05", které vychází k 10ti letům existence kapely! Od oslavy 10ti let došlo k 2 zásadním věcem - od dubna 2006 s námi začal hrát konečně plnohodnotný druhý kytarista MSK (Míra). Během roku 2006 jsme odehráli přes 70 koncertů a jedno velmi významné TOUR (Polsko, Litva a hlavně Bělorusko). Na podzim 2006 jsme úspěšně zahráli na dalším díle akce NEZISKOVKY NEZISKOVKÁM, kam dorazili přes 1100 lidí. Leden - duben 2007 jsme strávili zejména ve studiu a na mnohých koncertech, aby 27.4.2007 mohla vyjít naše nová deska "U Šílena Nesersrny", která byla (pro nás s překvapením) velmi příznivě hodnocena víceméně všemi hudebními servery i časopisy. Na podzim 2007 následuje turné "U Šílena Tour 2007".
PS: Díky všem, kteří nás podporujou a podpoří nebo podpořili. Díky, že stále se najdou nějací dobří lidé, kteří nelpí jen na image a jdou si svou vlastní cestou. A díky i těm, kteří si koupili kazety či Cds a tím nám v podstatě velmi důležitě pomohli.
ETERNAL FIRE
Skupinu založil Radůz v roce 1994 hned po rozpadu legendárního hc-punkového Svobodnýho Slova. Zpíval, psal texty a převážně skládal muziku. Na kytaru hrál Vladimír Svoboda "Dáda" (ex-Svobodný Slovo, Amber,L´ Point, dnes Lvmen), basa - Josef Fencl (ex-Sui Mate,Dawn,Six Legged Dog), bicí Jiří Grof "Jiřina". Tehdy byl sound kapely více metalický, tvrdý a více se to blížilo technickému crossoveru. Texty byly hodně osobní, přímé, sociálně kritické, ale i spirituálně orientované a silně ovlivněné duchovní filozofií starověké Indie, což kapele přidalo na síle a originalitě. Eternal Fire byli slibně rozjetí, ale bohužel ve staré sestavě hráli jen jeden rok a za tu dobu stačili odehrát desítky převážně velmi dobře hodnocených koncertů u nás, ale třeba taky v Německu a Polsku. Mimo jiné i společný koncert s americkou HC kapelou 108 v pražském strahovském klubu "007". Studiová nahrávka se bohužel nestačila zrealizovat. Na konci roku 1995 uložil Radůz Eternal Fire zatím k ledu a mezitím se věnoval hraní ve skupinách Warning of Age, Narahari, Springtime a Blackmailers.. K zásadnímu vzkříšení došlo začátkem roku 2002, kdy Radůz (basa, zpěv, texty, muzika), znovu kapelu rozjel spolu s bubeníkem Honzou Vrbou (ex-Kanibal, Selfexile) a kytaristou Petrem Lesniakem "Forestem". V srpnu 2002 přišel do Eternal Fire Standa Hamouz na druhou kytaru (ex-Fourth Face, Narahari,Goodfoul) a bubeníka vystřídal razantnější a techničtější Martin Bock "Boky" (ex-Boron, Goodfoul). Od dubna 2005 hraje kapela ve třech - ve složení Radůz , Boky a Standa. Forest odlítá na dlouhou dobu za rodinou a za prací na New Zeland. Od února 2006 hrají E.F. opět ve čtyřech a na druhou kytaru přichází Tomash Daniš(ex-Dawn,Sui Mate, Universal Young Musician) V současnosti je kapela "cejchována" hlavně jako u nás ojedinělá fůze moderního punk-rocku a melodického hardcore zabalená do metalické tvrdosti, pečetěná zkušenostmi a dobrým zvukem. Vlastním nákladem kapela nahrála a do éteru vypustila v únoru 2003 CD demo "Zkaženej věk," nahrané v "Professional sound" studiu v Praze, které se shledalo s velmi dobrou kritikou z řad recenzentů a posluchačů. V období březen až červen 2005 nahráli Eternal Fire nové album "Varování, výzva naděje" ve studiu "Professional Sound" v Praze s 12ti novými písněmi (již teď si můžete od nás stáhnout tři písničky z této desky). Jako bonus je zde také přidáno demo "Zkaženej Věk".Nové CD vychází v únoru 2006 na independent labelu CECEK RECORDS.Účast na CD-kompilacích: IReport "Boardel"2004, Final-"SK8 At All Hazards" Vol.II 2005. Na hudební televizi Óčko běžely také dva klipy k písním "Hráz" a "Lék". Hudba Eternal Fire byla také použita jako soundtrack k pořadům o adrenalinových sportech třeba na Galaxy-sport a Óčku. Eternal Fire se otevřeně hlásí ke skupinám Shelter, Ignite,Pennywise, Bad Religion, New Found Glory, Sum 41, Pulley, The Bouncing Souls, Lagwagon, Good Riddance, Blink-182, No Use For A Name, Donots, Green Day, Samiam, The Offspring, Youth Brigade, H2O, Snuff, Rancid, NOFX, No Fun At All, Millencolin, Good Charlotte...Sick Of It All, Agnostic Front, Cro-Mags, Youth Of To Day, 108,... Boy Sets Fire, Jimmy Eat World, Atreyu, ... Slayer, Metallica, Pantera, System Of A Down, Iron Maiden,Helloween,Ozzy a dalších, které jí nemálo inspirují. Mezi úspěchy a nejlepší koncerty určitě patří např. semifinále soutěže Jim Bean Music na Rock for people v Českém Brodě v červenci 2003 a finále soutěže Dobříš Fest v říjnu 2003, semifinále České rockové ligy 2004,"Velká cena Krušných Hor" 2005 v Německém Annaberg-Bucholz,Česká rocková liga 2006,Skutečná liga 2006,Rock Café Contest 2006... Kapele také pomohlo turné se slovenskými Ine Kafe v r. 2004 a s německými melopunkovými Green Frog Feet v r. 2006, s kterými se podle vlastních slov hodně spřátelili. Důležitý a inspirující koncert byl také s americkou hardcoreovou kapelou z New Yorku – Youth Of Today, která byla jednou ze zakládajících skupin stylu hardcore a straighedge na světě. "A jako osoby jsou pro nás určitě velkým hudebním i lidským vzorem," dodává Radůz. Významnej byl i koncert z americkou punkrockovou stálicí Bouncing Souls v září 2006 v pražským Futuru.."Dobře se nám taky hrálo třeba s kapelama jako Škwor, Fourth Face, Dolores Clan, Post-It, Selfish, Clou, No Side, Suffer,Plus Mínus,Kashmir 9:41, Albion,Harlej…"
V lednu 2007 odchází frontman a zakladatel Eternal Fire Radek Laurin"Raduz" z kapely a pokračuje v nové sestavě v nové sokolovské punkrockové skupině 3BRATS(www.bandzone.cz/3brats), ..Eternal Fire mají po té hrací pauzu do června 2008 a po více než 1 a 1/2 roční přestávce začíná opět kapela ETERNAL FIRE zkoušet a hrát.
Současné složení: Raduz, Boky,Tomash
25.června
Sál 19:30
VSTUP 50kč

Tomáš Reindl je hudebník, multi-perkusista a skladatel.
Jeho hlavním oborem jsou bicí nástroje a perkuse, jako jeden z mála perkusistů v ČR se seriózně zabývá indickou rytmikou a sólovou i doprovodnou hrou na indická tabla.
Ve své hudbě využívá též arabské bubny (darbuka, riq), didžeridu, alikvótní zpěv, středověký dulcimer, valašský pra-klarinet a mnoho dalších (včetně moderních elektronických nástrojů). Věnuje se též komponování a nahrávání vlastní hudby (např. scénická hudba, jingly a znělky-Radio Ethno)

Omnion je sólový projekt hudebníka a skladatele Tomáš Reindla,ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.
Kromě tradičních nástrojů (např. tabla, didžeridu, valašský pra-klarinet) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, gregoriánský chorál, recitace rytmů) využívá Omnion technologie loopingu v reálném čase, kdy se doslova před očima (i ušima) posluchačů rodí vícehlasé sbory, rytmické struktury, či ambientní plochy.
Tomáš Reindl
tabla, darbuka, didjeridu, zpěv, alikvótní zpěv, beat-box,
pra-klarinet, bluesová harmonika, koncovka, realtime looping
(indický systém rytmu, technika alikvótního zpěvu, australská didžeridu, technika smyčkování v reálném čase)
09.červenec
snad na nádvoří 19:30
VSTUP ZDARMA
Punk Floid punk-rock / Zábřeh
BANDZONE

je česká punk rocková hudební skupina, která vznikla v roce 1999 v Zábřehu na Moravě. Stejného roku vyšlo demo "...a tak my si tady žijem". Druhé demo se jmenovalo "Blbouni z východu" a vyšlo v roce 2001. První oficiální cd neslo název "Pop is dead" (Cecek Rec. r.2005), následuje album "Tvůj boj" (Cecek Rec. 2007). V r.2010 kapela oslavuje desetilté výročí společnou Houba/Punk Floid tour ke které vychází u PHR i Houba/Punk Floid split CD.
DEAD POPE'S COMPANY punk / garage / retro/Šumperk
BANDZONE

je energická rock’n’rollová skupina, která vznikla na konci roku 2004. V roce 2008 kapela natočila demo s názvem Guess who’s dead, které poskytla zdarma ke stažení na internetu. Na začátku roku 2009 kapela obměnila původní sestavu a začala pravidelně a usilovně zkoušet, aby se dopracovala do nynější podoby. Dead Pope’s Company za dobu svého působení odehráli spoustu koncertů a zaujali širokou škálu fanoušků, kterým nostalgicky připomínají kapely ze 70. a 80. let...

Já ještě nevim

bandzone
Složení skupiny: Jožák (Pepa Petrák) - Zpěv
Mařena (Marek Michalík) - Kytara + zpěv
Matuch (Michal Matoušek) - Basová kytara + zpěv
Goro (Jiří Štěpnička) - Bicí + zpěv
28.KVĚTEN
SÁL 19:30
VSTUP 60kč
http://www.smeykal.com/
Ondřej Smeykal svým unikátním a svérázným projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo a posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále tak pro současné interprety představuje velkou výzvou. Precizním přednesem poukazuje na bohaté možnosti souzvuku hlasové modulace základního tónu a v kombinaci s variabilitou nátisku dosahuje neuvěřitelně bohaté škály zvukového zabarvení. Maximální využití dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí v podání Ondřeje Smeykala z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Mistrně sladěná a pečlivě načasovaná kompozice čistého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů, případně použití playbacku a samplingu. Technika hry zcela prostá jakéhokoliv přednahrání nebo mixování částí skladeb je i zkušeným hráčům těžko pochopitelná a při živém shlédnutí vystoupení v posluchači vyvolává často jen němý úžas.
V současnosti brázdí Ondřej se svým sólovým projektem kluby Česka, Slovenska, Polska a Německa, potkáte jej na festivalech napříč žánry doslova po celém světě. Jeho osobitý styl hry bychom mohli nazvat alternativním, výrazně dynamickým, vytvářejícím hudbu přesahující od ambientu až po taneční klubovou scénu. Patrné je silné zabarvení jeho bigbeatovou minulostí sahající do let 1995-96, kdy hostuje na CD australského didgeridooisty Iana Wooda pod názvem Pražské Snění a později s ním zakládá dnes již kultovní skupinu WOODEN TOYS, mj. solupracoval také s Monikou Načevou na jejím albu Fontanela, nebo např. s Filharmonií Hradce Králové, při zpracování skladeb V. Vimmera – Věk Vodnáře, Můžete si jej přijít poslechnout na koncerty Monkey Business, či Čechomoru, kde příležitostně hostuje (též zastoupen na cd obou skupin
v r 2008), spolupracuje s Jazem Colemanem [Killing Joke], Jaroslavem Svěceným, potkáte se na solovém koncertu, či si zatančíte při rytmech jeho didgeridoo v česko-japonském projektu Autopilote jenž právě vydalo v roce 2008 debutové cd Autopilote IDO.
Ondřej Smeykal nastoupil kdysi svou dráhu jako samouk a pro nedostupnost didgeridoo začínal své první pokusy s osvojením hry nacvičovat tehdy ještě na obyčejné papírové trubky používané k navinování koberců. Později se na necelý rok vydává do Austrálie za účelem studia aboriginského skalního malířství na univerzitě v Canberre a studia hry na australský domorodý nástroj. Dnes se tento česko-slovenský průkopník didgeridoo věnuje výhradně koncertním vystoupením, pořádá semináře výuky hry na didgeridoo pro začínající i pokročilé a na základě úzkých kontaktů na australské výrobce zastává ve spolupráci s nimi i roli dovozce kvalitních eukalyptových nástrojů.